Seriale

Przed Wami kolejna część rankingu nadchodzących premier anime. Sprawdźcie, jakie jeszcze produkcje będziemy mogli zobaczyć już w kwietniu!

#5 – „Berserk 2 season”

Premiera: 7 kwietnia 2017

Gatunki: akcja/ horror/ dramat/ wojsko/ nadprzyrodzone/ fantasy

Fabuła: Jeśli ktoś kiedyś pomyślał, że życie potraktowało go wyjątkowo podle, najpewniej nie poznał historii takich jak historia Gutsa. Mężczyzna przez wplątanie się w działania wielkich i złowrogich sił w okrutny sposób stracił przyjaciół i miłość swojego życia. Na dodatek został naznaczony klątwą. Mimo to Guts nigdy się nie poddał i wciąż wytrwale walczy o swoje życie przeciwko fatum i nieprzyjaznemu światu. Kierowany zemstą i bezwzględnością toruje sobie drogę z pomocą nadludzkiej siły i ogromnego miecza. Czy uda mu się zrzucić z siebie przeklęte jarzmo i dopełnić wendety?

To drugi sezon sequela oryginalnych przygód Berserka – popularnego anime, królującego w latach 90.. Miejmy nadzieję, że kolejny sezon utrzyma poziom poprzednika, przedstawiając historię dojrzałą, pełną brutalności i zwrotów akcji. Jedyny, ale bardzo duży minus, jaki widzę w tej produkcji, to całkowite wykorzystanie grafiki komputerowej w obrazie, która moim zdaniem obdziera to anime z jej niepowtarzalnego klimatu. Jednak trzeba przyznać, że „Berserk” potrafi przedstawić wciągającą historię – dlatego właśnie czekam z niecierpliwością na drugi sezon.

Trailer: 

#4 – „Sakurada Reset”

Premiera: 5 kwietnia 2017

Gatunki: tajemnica/ szkoła/ nadprzyrodzone

Fabuła: Akcja tego anime rozgrywa się w mieście Sakurada, w którym ponad połowa mieszkańców posiada specjalne moce. Główny wątek toczy się wokół Kei Asai i Misora Haruki oraz ich grupy przyjaciół. Haruki potrafi cofnąć czas do trzech dni. Kei z kolei, wykorzystując właściwości swojego umysłu, jest w stanie zapamiętać wszystko, co zobaczy. Niestety, po użyciu specjalnych mocy, Haruki zapomina, co się wydarzyło w przyszłości. Kei dzięki swojej zdolności jako jedyny pamięta o wymazanych wydarzeniach. Przyjaciele postanawiają połączyć swoje umiejętności, aby wspólnie uzdrawiająco wpływać na rzeczywistość. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że nastolatkowie mają swoją mroczną tajemnicę – dwa lata wcześniej przez cofanie czasu zginęła ich przyjaciółka, Sumire Souma. Pomagając kolegom ze szkoły, szukają sposobu, aby przywrócić Soumę do życia.

Bardzo lubię tajemnicze thrillery anime, bo zwykle potrafią opowiedzieć wciągającą historię i jeszcze silniej zżyć się z jej bohaterami. Dlatego zawsze ubolewam nad tym, że tak mało pozycji z tego gatunku pojawia się na rynku. Cóż – lepszy rydz niż nic. Liczę na to, że „Sakurada Reset” sprawi, że ze zniecierpliwieniem wyczekiwał będę kolejnego odcinka i zachodził w głowę, jak ostatecznie potoczy się ta historia.

Trailer: 

Ale to jeszcze nie koniec naszego rankingu! Za parę dni pojawi się podium, trzy absolutnie najlepsze i najbardziej oczekiwane produkcje wiosny 2017 roku. Koniecznie śledźcie Zapstera!

Źródło: yt.com/shinden.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale