Seriale

Oto jest! Przed Wami trzecia i ostatnia część rankingu najlepszych anime sezonu wiosna 2017! Usiądźcie więc wygodnie i poczytajcie o absolutnych „must-see” kwietnia!

#3 – „Boruto: Naruto Next Generations”

Premiera: 5 kwietnia 2017

Gatunki: akcja/ sztuki walki/ supermoce

Fabuła: Naruto był młodym ninja, którego jedynym marzeniem było zostać szanowanym przywódcą swojej wioski. Po wielu latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń i poświęcenia – w końcu udało mu się osiągnąć swój cel. Wraz z biegiem czasu Naruto przestaje być głównym bohaterem powieści, a na pierwszy plan wysuwa się nowe pokolenie ninja, z jego synem na czele. Teraz to oni pokażą, na co ich stać.

Tego anime chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – „Naruto” stało się fenomenem światowym i pozostaje nim od prawie 15 lat. I choć główna akcja dobiegła końca, w momencie gdy Naruto zdobył swój upragniony tytuł, historia toczy się dalej. Seria nie będzie jednak pokrywała się z mangą Boruto. Nie przedstawi również wydarzeń z filmu kinowego. Jaka będzie fabuła tej odsłony historii o żółtowłosym łobuzie z Wioski Liścia? Szkoda, że oryginalny twórca nie będzie już tak mocno zaangażowany w projekt – zajmie się jedynie nadzorowaniem produkcji. Mamy jednak nadzieję, że jego uczniowie sprostają oczekiwaniom fanów serii. To definitywnie jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku!

Trailer:

#2 – „My Hero Academia 2 season”

Premiera: 1 kwietnia 2017

Gatunki: przygoda/ komedia/ supermoce/ akcja/ szkoła

Fabuła: Aby być bohaterem, potrzebna jest siła, której Izuku Midoriyi brakuje. To nastolatek u progu liceum, mający głowę pełną ideałów i entuzjazmu, podtrzymywanych przez bezbrzeżne oddanie swojemu idolowi – stojącemu na czele rankingu superbohaterów All Mightowi. Niestety Izuku nie posiada żadnych supermocy, co jest rzadkością w świecie pełnym bohaterów. Ta „przypadłość” wydaje się całkowicie wykluczać go ze starań o dostanie się do prestiżowego liceum szkolącego superbohaterów – U.A. High – a przy okazji czyni go też obiektem drwin i poniżenia ze strony rówieśników. W tym ostatnim przoduje jego kolega, Katsuki Bakugou – arogant i choleryk, obdarzony pasującą do jego charakteru zdolnością wywoływania eksplozji. Nie będzie żadnym zaskoczeniem, że Izuku niespodziewanie uzyskuje dostęp do nadludzkiej siły, i to dzięki pomocy nikogo innego, jak samego All Mighta.

„My Hero Academia” okazało się największym zaskoczeniem lata 2016. Spodziewaliśmy się troszkę infantylnej historii o superbohaterach, ciągłej bijatyki i raczej macoszego potraktowania fabuły. Dostaliśmy za to serię opowiadającą o pogoni za marzeniami oraz o cenie, jaką przychodzi zapłacić za osiągnięcie celu – wszystko polane komediowym sosem i okraszone posypką świetnej akcji. Nic więc dziwnego, że to anime z hukiem wskoczyło do rankingu najlepszych produkcji tego gatunku, a jego sequel oczekiwany jest z niecierpliwością przez wszystkich fanów pierwszego sezonu. Oby twórcy utrzymali poziom pierwszych 12 odcinków, a będzie dobrze!

Trailer:

#1 – „Attack on Titan 2 season”

Premiera: 1 kwietnia 2017

Gatunki: akcja/ dramat/ tajemnica/ fantasy/ supermoce

Fabuła: Alternatywny świat w klimacie średniowiecznego fantasy. Bezbronna ludzkość na skraju wyginięcia chowa się za olbrzymimi, „zesłanymi przez bogów”, murami. Wrogiem są nieśmiertelne, mięsożerne, olbrzymie istoty o ludzkich kształtach – tytułowi tytani. Tyrani nie posiadają inteligencji i niczym ruchome zwłoki tłoczą się pod murami, wabione ludzkim zapachem. Nigdy nie udałoby im się zagrozić ludziom jeszcze raz, gdyby nie pewne wydarzenie, wskutek którego boska ochrona zostaje naruszona, a w murze pojawia się wyłom pozwalający naturalnym wrogom ludzi wedrzeć się do środka. W tak niespokojnych czasach przebiega młodość trójki głównych bohaterów: Erena – żyjącego nienawiścią do tytanów młodzieńca o wielkich ambicjach i gwałtownym usposobieniu, Mikasy – przybranej siostry Erena, cichej, spokojnej, zawsze opanowanej, pałającej olbrzymią siostrzaną miłością do swojego brata, a kiedy trzeba – szybkiej, precyzyjnej i zabójczej, oraz Armina – tchórzliwego acz bystrego nastolatka o niebywałej zdolności oceny sytuacji i znajdowania wyjścia z wszelkich tarapatów. Razem pragną dołączyć do jednostki zwiadowczej, czyli jedynych ludzi, którzy kiedykolwiek odważyli się stawić czoła tytanom w otwartej walce.

Oczekiwany od lat sequel to najgorętsza produkcja tej wiosny, jeśli nie roku. I choć opinie o pierwszym sezonie są różne, od skrajnie pozytywnych po okropnie negatywne, nie można zaprzeczyć, że „Atak Tytanów” to już rozpoznawalna marka, posiadająca własną grę, gadżety a nawet przedstawienia teatralne, świadczące o sympatii, którą obdarzyli ją czytelnicy. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak Eren i spółka poradzą sobie w obliczu nadchodzących wydarzeń. Ech, jeszcze tylko miesiąc!

Trailer:

Jak widzicie, wiosenny sezon anime zapowiada się niezwykle ciekawie. Oczywiście z wielu pozycji, których data premiery została ustalona na drugi kwartał tego roku, wybrałem te, które z jakichś powodów najbardziej przyciągnęły mogą uwagę. A Wy na co czekacie z największym utęsknieniem? Macie swoje typy, które nie znalazły się w rankingu? Czekam na Wasze opinie w komentarzach, my zaś widzimy się przy okazji kolejnego zestawienia – „Lato 2017” – które pojawi się za trzy miesiące, kiedy to powinny być już znane wszystkie produkcje sezonu.

Źródła: yt.com/MyAnimeList.com/shinden.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane