Książki

Przed Wami kolejna porcja wartych uwagi premier książkowych, które pojawią się na polskim rynku w końcówce marca.

A zaczynamy od pozycji jednego z największych klasyków literatury scince fiction – Philipa K.Dicka i jego tomu opowiadań „Elektryczna mrówka”. Do kupienia w księgarniach już 28 marca.

Piąty, ostatni tom opowiadań zebranych zawiera dwadzieścia pięć utworów napisanych w latach 1963-1981, w okresie szczytowej formy Philipa K. Dicka. Jak w poprzednich zbiorach, nie zabraknie tu klasycznego dickowskiego dowcipu, pomysłowych wątków i zaskakujących puent. Opowiadanie „Wpamiętamy to panu hurtowo” doczekało się aż dwóch adaptacji filmowych. W „Przedosobach” czytelnik znajdzie przejmujący, prowokacyjny komentarz do wciąż aktualnego sporu o aborcję. „Elektryczna mrówka” porusza typową u Dicka kwestię ulotnej natury rzeczywistości. O męskim postrzeganiu złożoności kobiecej istoty w zabawny, lecz i dramatyczny sposób traktuje „Cadbury – bóbr”. Każde z tych opowiadań to głęboko osobista, niepowtarzalna wizja, jakich nikt inny nie stworzyłby z takim mistrzostwem.

Pozostając w klimatach sci-fi, już za kilka dni swój debiut w Polsce będzie miał autor Larson B.V, ze swoim „Rojem”, pierwszym tomem z cyklu „Star Force”.

Owdowiały wykładowca akademicki Kyle Riggs mieszka z dwójką dzieci na kalifornijskiej farmie. Pewnej nocy jego spokojne życie przerywa przybycie okrętu obcych, który porywa i morduje jego dzieci, a następnie zabiera na swój pokład samego Kyle’a. Bohater przechodzi serię testów, po których statek, najwyraźniej obdarzony inteligencją, czyni go swoim dowódcą. Jest też zła wiadomość – obcy, którzy wysłali jednostkę, walczą z kimś o wiele groźniejszym, kimś kto wkrótce znajdzie się w pobliżu Ziemi. Rasa ludzka, zamieszkująca galaktyczny zaścianek i dysponująca prymitywną technologią, trafia w sam środek wojny między dwoma potężnymi gatunkami obcych.

Fani kosmicznych batalii, intryg i kosmitów powinni przygotować swoje portfele już 23 marca.

Entuzjaści tradycyjnej fantastyki, pełnej magii i dziwnych stworzeń, także nie mają powodów do narzekania. A to dlatego, że już na dniach wyjdzie „Ostatni bierze wszystko”. Ta książka to prawdziwy popis zręczności literackiej najpopularniejszego czeskiego autora fantasy – Miroslava Zambocha!

Według starego prawa na trzydzieści dni przed koronacją ogłasza się wolne łowy. Kto następcę tronu zabije, ten ma szansę na zajęcie jego miejsca. Na miesiąc przed koronacją starszy syn władcy ginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a jego bratu Tekuardowi, który właśnie stał się zwierzyną łowną, nie pozostaje nic innego prócz ucieczki przed zabójcami, najemnymi czarodziejami, przed całym światem. Mimo iż jego szanse na przeżycie są niemal równe zeru, za wszelka cenę stara się umknąć łowcom. 


Polscy czytelnicy będą mogli śledzić losy ucieczki Tekuarda już od 24 marca.

A już za dwa tygodnie dowiecie się, co ciekawego pojawi się w fantastyce w pierwszej części kwietnia. Koniecznie śledźcie Zapstera!

Źródło: informacje prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.