Książki

Po dłuższej nieobecności – kolejny tekst z naszej fantastycznej serii melduje się w serwisie Zapster.pl! Dzisiaj poczytacie, co tam ciekawego pojawi się w księgarniach w ciągu najbliższych 10. dni.

Zaczniemy od książki rozgrywającej się w przyszłości, w zrujnowanym, postapokaliptycznym świecie. W takiej scenerii rozgrywać się akcja powieści G.X Todda „Obrońca”.

Siedem lat temu świat, jaki znamy, uległ zagładzie. W zrujnowanym pustkowiu, znanym dotąd jako Stany Zjednoczone, resztki ludzkości za wszelką cenę próbują jakoś przetrwać. Formują się w grupy, wyżynają się nawzajem i wśród gruzów miast i stert ludzkich zwłok szukają zapasów broni i pożywienia. W tym świecie, gdzie zaufanie jest towarem deficytowym, pewien mężczyzna postanawia posłuchać głosu w swojej głowie, który każe mu na środku pustej drogi zatrzymać motocykl obok młodej dziewczyny. Ten moment splata ze sobą ich losy – Pielgrzym spotyka Lacey nie bez powodu. Razem wybierają się przez postapokaliptyczną pustynię w podróż pełną niewyobrażalnych niebezpieczeństw. Pielgrzym obiecuje dziewczynie, że pomoże jej dotrzeć do zgliszcz Vicksburga, w którym przed tajemniczą katastrofą mieszkała jej starsza siostra. Po drodze przekonają się na własnej skórze, do jakich okrucieństw jest zdolny człowiek w obliczu końca świata, i zrobią wszystko, by przeżyć.

Osobiście jestem fanem każdej postapokaliptycznej książki, a tutaj opis brzmi bardzo zachęcająco. Przychodzą mi na myśl takie klasyki jak „Bastion” Kinga czy może nawet serial „The Walking Dead”. Na pewno dam „Obrońcy” szansę i 18 kwietnia zdobędę dla siebie egzemplarz. 

Ostatnią z propozycji podpisuje własnym nazwiskiem Goerge R.R. Martin. Niestety, chciałbym Wam napisać, że to kolejny tom „Pieśni Lodu i Ognia”, ale to jeszcze nie ten czas. Zamiast kolejnych przygód w krainie Westeros ta książka to kolejny tom historii o alternatywnym świecie w którym znajdziemy superbohaterów i superzłoczyńców. Oto szósty tom „Dzikich kart” – „Ukryty As”!

Przed czterdziestu laty pozaziemski wirus stworzył obdarzone nadludzkimi możliwościami istoty znane jako asowie i dżokerzy. Od tej pory toczą one walkę o swe prawa i szacunek Akcja szóstego tomu cyklu „Dzikie karty” rozgrywa się podczas konwencji prezydenckiej Partii Demokratycznej w Atlancie. W centrum konferencyjnym Omni panuje groza. Fanatyczny przywódca religijny pragnie pozbawić dzikie karty wszelkich praw, a ukryty as władający potężną mocą zamierza wpłynąć na wynik konwencji. Na tym pełnym namiętności i intryg tle obserwujemy garstkę asów i dżokerów walczących o władzę nad krajem.

Na mojej prywatnej półce „Dzikie karty” już czekają w kolejce do przeczytania. Ale jeśli Wy jesteście na bieżąco, to nie zapomnijcie, że premiera szóstego tomu już 17 kwietnia. A i kto wie, może już niedługo w telewizji pojawi się serial na podstawie tych książek? Na pewno będziemy Was informować!

Wpadnijcie do nas za dwa tygodnie, bo końcówka kwietnia zapowiada się fantasy-stycznie! 

Źródło: informacje prasowe

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.