Filmy

W „Przeglądzie kinowym” znajdziecie autorskie zestawienie najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych premier filmowych w najbliższym miesiącu. Wśród nich te, na które sama z chęcią wybrałabym się do kina. Co zobaczymy na polskich ekranach w marcu? Czytajcie dalej.

„American Honey”

Data premiery: 31 marca

Reżyseria: Andrea Arnold

Gatunek: dramat / komedia

„Amok”

Data premiery: 24 marca

Reżyseria: Kasia Adamik

Gatunek: kryminał

„Azyl”

Data premiery: 24 marca

Reżyseria: Niki Caro

Gatunek: biografia / dramat

„Baba Jaga”

Data premiery: 24 marca

Reżyseria: Caradog W. James

Gatunek: horror

„Bodo”

Data premiery: 3 marca

Reżyseria: Michał Kwieciński

Gatunek: biografia

„Captain Fantastic”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Matt Ross

Gatunek: komedia / dramat

„Chata”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Stuart Hazeldine

Gatunek: dramat

„Dzika”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Nicolette Krebitz

Gatunek: dramat

„Ghost in the Shell”

Data premiery: 31 marca

Reżyseria: Rupert Sanders

Gatunek: science-fiction / akcja

„Gold”

Data premiery: 17 marca

Reżyseria: Stephen Gaghan

Gatunek: dramat

„Kong: Wyspa Czaszki”

Data premiery: 10 maca

Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts

Gatunek: przygodowy / fantasy

„Life”

Data premiery: 24 marca

Reżyseria: Daniel Espinosa

Gatunek: science-fiction / thriller

„Logan: Wolverine”

Data premiery: 3 marca

Reżyseria: James Mangold

Gatunek: science-fiction

„Maria Skłodowska-Curie”

Data premiery: 3 marca

Reżyseria: Marie Noelle

Gatunek: biografia

„Personal Shopper”

Data premiery: 17 marca

Reżyseria: Olivier Assayas

Gatunek: thriller

„Piękna i Bestia”

Data premiery: 17 marca

Reżyseria: Bill Condon

Gatunek: fantasy

„Power Rangers”

Data premiery: 24 marca

Reżyseria: Dean Israelite

Gatunek: science-fiction

„Stado”

Data premiery: 17 marca

Reżyseria: Beata Gårdeler

Gatunek: dramat

„T2: Trainspotting”

Data premiery: 3 marca

Reżyseria: Danny Boyle

Gatunek: dramat

„Tulipanowa gorączka”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Justin Chadwick

Gatunek: melodramat

„Wrota Bohaterów”

Data premiery: 17 marca

Reżyseria: Matthias Hoene

Gatunek: fantasy / przygodowy

 

„Wyklęty”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Konrad Łęcki

Gatunek: wojenny / dramat

„Zło we mnie”

Data premiery: 10 marca

Reżyseria: Oz Perkins

Gatunek: horror

 

MOJE TYPY:

„Piękna i Bestia”

„Piękna i Bestia” to fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya. Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię… Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora... (opis dystrybutora)

Mam słabość do bajek i baśni. W szczególności lubię współczesne adaptacje tych najpopularniejszych. Na ten film czekam, odkąd tylko się dowiedziałam, że powstanie. Kiedy na dodatek pojawiła się informacja, że główną rolę zagra Emma Watson – czyli jedna z moich ulubionych aktorek – już wiedziałam, że muszę wybrać się do kina. Cała obsada robi wrażenie, a pojawiające się w sieci zapowiedzi to zaledwie przedsmak uczty dla oczu. Jestem pewna, że zachwycą mnie kostiumy, scenografia, muzyka. Każdy z elementów składających się na ten film mówi mi, że będę pod ogromnym wrażeniem. Oby tak się stało.


„Tulipanowa gorączka”

Młoda Sophia (Alicia Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Christoph Waltz). Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny Cornelius zamawia u znanego malarza (Dane DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Młodzi kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą historię do porywającego i niespodziewanego zakończenia. (opis dystrybutora)

Na ten film chciałam pójść już w zeszłym roku, ponieważ pierwotnie premiera miała się odbyć w lipcu. Oczarował mnie zwiastun i klimat tej produkcji, dlatego byłam szczerze zawiedziona, kiedy premierę ostatecznie przesunięto. Mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę. Nie miałam przyjemności czytać książki, na której podstawie powstała „Tulipanowa gorączka”, ale atmosfera XVII wieku czy obsada kuszą mnie tak bardzo, że chyba nagnę przyjętą kolejność i zacznę od ekranizacji.


„Personal Shopper”

Maureen jest osobistą stylistką wielkiej gwiazdy świata mody. Mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię. Maureen skrywa jednak mroczną tajemnicę. Dziewczyna jest medium i nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem-bliźniakiem, z którym dzieliła zdolność komunikacji z duchami. W międzyczasie ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać bohaterce niepokojące wiadomości. (opis dystrybutora)

Bardzo lubię wątki paranormalne w filmach, szczególnie te związane z porozumiewaniem się z duchami – co jest dość masochistyczne z mojej strony, bo jednocześnie wzbudzają u mnie strach. Mimo wszystko jestem ciekawa, jak wypadnie „Personal Shopper”, ponieważ zwiastun sugeruje napięty, przesiąknięty tajemnicą nastrój. Mam nadzieję, że twórcy zaserwowali jakieś oryginalne rozwinięcie wątków, że to nie będzie kolejna banalna historia o duchach. Ponadto mam spore oczekiwania wobec Kristen Stewart, która wciela się w główną rolę. Wciąż nie potrafię sobie wyrobić zdania o tej aktorce, bo czasem jest mało przekonująca, a innym razem robi duże wrażenie (jak w przypadku filmu „The Runaways”).


„Azyl”

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. (opis dystrybutora)

Wydaje mi się, że to będzie jeden z tych filmów, które po prostu warto zobaczyć. Chociażby ze względu na to, żeby znów się przekonać, że to życie pisze najciekawsze i czasem najbardziej emocjonujące scenariusze. Sama bardzo chętnie oglądam produkcje, w których przewija się wątek II wojny światowej, czyli okresu, który chyba najbardziej mnie fascynuje w historii. Wierzę, że twórcy stanęli na wysokości zadania, bo chociaż podobna tematyka została już podejmowana wielokrotnie, wciąż nie należy do łatwych.


A Wy? Na co planujecie wybrać się do kina? :)

 

Julia Deja

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.