Gry

Gdy w 1983 roku Nintendo zaprezentowało „Mario Bros”, nikt chyba nie spodziewał się takiego sukcesu. Gra w różnych wersjach sprzedała się w 40 milionach egzemplarzy i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, gdzie zajmowała pierwsze miejsce aż do czasu zdetronizowania jej przez Wii Sports. Teraz, po 34 latach, doczekaliśmy się kolejnej odsłony gry na urządzenia mobilne Android.

Nintendo, po grudniowej prezentacji gry „Super Mario Run” na platformie iOS, zapowiedziało wersję Androidową, a informacje o tym zamieszczono na Twitterze. 

Pierwotna wersja gry „Super Mario” powstała w 1999 roku i jest nieformalną kontynuacją „Mario Bros” z roku 1983. W obu grach spotykamy tytułowego Mario oraz dostępnego w wersji wieloosobowej brata bliźniaka, Luigiego.

Ich zadaniem jest ocalenie księżniczki Toadstool, porwanej przez podstępnego Bowsera. Po dwuwymiarowym środowisku poruszamy się skacząc i biegając. Prostota rozgrywki, kolorowa, ale nie przytłaczająca grafika, różnorodność poziomów i  ścieżka dźwiękowa są uznawana przez wielu graczy za ideał schematu, wokół którego buduje się grę i w tym należy upatrywać jej popularności. 


Na urządzenia z Androidem gra trafi w marcu tego roku. Zapewne można spodziewać się powtórzenia grudniowego sukcesu z platformy iOS, gdzie w ciągu 4 dni odnotowano 40 milionów pobrań z App Store.


W postać Mario będziemy mogli wcielić się za darmo, ale odblokowanie wszystkich poziomów i dodatków to koszt niespełna 10 dolarów.


Jeśli nie chcecie przegapić premiery gry „Super Mario Run”, możecie dokonać wstępnej rejestracji w sklepie Google Play TUTAJ

super-mario-run-wide_1200x500

 

Źródła: Forbes, Nintendo, Rollingstones

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.