Filmy

Hollywood uwielbia robić filmy o bohaterskich kobietach i mężczyznach, którzy z pomocą swoich nadnaturalnych zdolności ratują Ziemię. Nic dziwnego – fani uwielbiają swoje uniwersa, każde newsy na portalach informacyjnych generują setki wejść. I pewnie Wy także czekacie na jakiś film z Waszym ulubionym bohaterem. Ale czy macie świadomość, że w ciągu najbliższych czterech lat w kinach pojawi się prawie 20 filmów z superbohaterami?

Tak duża liczba może oszołomić, zważywszy, że każdy film ma swoją osobną datę wydania. Dlatego zebraliśmy dla Was informacje o filmach które pojawią się w ciągu czterech następnych lat, pogrupowane według największych uniwersów. Miejcie jednak świadomość, że niektóre z dat, zwłaszcza te dalsze, mogą ulec pewnej zmianie.

Zaczniemy od Marvela, który swoje uniwersum sukcesywnie i z uporem buduje od prawie dziesięciu lat. Jeszcze w tym roku zobaczymy na ekranach kin „Strażników Galaktyki 2”, „Spider-Man: Homecoming” oraz „Thor Ragnarok”. Za rok pojawią się „Black Panther”, „Avengers: Infinity War” oraz „Ant Man and the Wasp”. 2019 rok otworzy „Captain Marvel”, „Avengers 4” oraz sequel „Spider-Mana”.

Bardziej niepewna jest sprawa z filmami uniwersum DC. Firma odpowiedzialna za „Batmana” czy „Supermana” postanowiła podbić kina wykreowanym przez siebie światem stosunkowo niedawno i jak dotąd z dość marnym skutkiem. W rezultacie, w przyszłości pewne są tylko mocne tytuły i nazwiska, a koło nich ciągle pojawiają się plotki i plany dotyczące mniejszych projektów. W każdym razie, jeszcze w tym roku zobaczymy „Wonder Woman” oraz „Justice League 1”, za rok „Aquamana” oraz „Flasha”. 2019 ma teoretycznie należeć do „Shazama” i „Justice League 2”, a 2020 do „Cyborga” i „Green Lantern”. Gdzieś w tle przewijają się jeszcze nazwy takich projektów, jak solowy film o Batmanie, „Gotham Sirens” czy „Nightwing”. A włodarze DC chcieliby jeszcze gdzieś tutaj wcisnąć film o Batgirl i złoczyńcy z „Shazama”, Black Adamie.

Ostatni z wielkich graczy, FOX, ze swoimi mutantami, planują nam, kiedyś w przyszłości, zaserwować „Deadpoola 2”, „X-Men Supernova”, „New Mutants”, „Gambit” oraz „X-Force”. Pewna praktycznie jest tylko data Deadpoola, który ma wyjść jakoś w 2018 roku.

Z pozostałej drobnicy superbohaterskiej na uwagę zasługuje próba rozbudowania uniwersum „Spider-Mana” przez Sony, które planuje wypuścić „Venoma”, „Black Cat/Silver Sable” oraz, może, bardzo wyczekiwany przez fanów, „Sinister Six”. Nie zapominajmy też o kolorowych bohaterach w spandexie (a właściwie w futurystycznych zbrojach), czyli „Power Rangers”, które ma mieć zapewnione całe uniwersum sześciu filmów, z sequelem pierwszej części „zapowiedzianym” na 2019 rok. Na pewno doczekamy się też realizacji projektu Roberta Kirkmana, autora „The Walking Dead”. Film ma nosić tytuł „Invicible” i wyjść w 2019 roku. I oczywiście wszyscy liczymy, że kiedyś w końcu doczekamy się „Iniemamocnych 2” w kinach!

Uff, naprawdę, przez najbliższe cztery lata fani komiksów powinni być usatysfakcjonowani – zanosi się na rewelacyjne kino!

Źródło: informacje prasowe Marvela/ DC/ Sony/ FOX/ inne

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Avengers

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu re...

X-Men: Pierwsza klasa

Widowiskowy film akcji, ukazujący początki epickiej sagi X-Men. Zanim Charles Xavier (James McAvoy) i Erik Lensherr (Michael Fassbender) przybrali imiona Profesor X i Magneto, byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Nim zostali za...