Aktualności

Pokaż:

„Złoczyńcy w uzdrowisku” – konkurs literacki

Powiat otwocki działający poprzez Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego zorganizował konkurs, który polega na napisaniu kryminału nawiązującego w treści do konkretnego terenu – powiatu otwockiego.

KlaudiaN


Nowa książka holenderskiego reportera

W piątek, 24 lutego, odbędzie się spotkanie z Frankiem Westermanem. Tego samego dnia swoją premierę będzie miała również książka tego autora – „Martwa dolina”.

KlaudiaN

Powrót do Stumilowego Lasu

Już wkrótce dzięki Wydawnictwu Znak będziemy mieli możliwość, aby poznać dalsze losy Kubusia Puchatka, literackiego przyjaciela wielu dzieci.

KlaudiaN


Najnowsza książka Johna Boyne'a

Już 14 marca, nakładem Wydawnictwa Replika, ukaże się najnowsza książka autora światowego bestsellera – „Chłopca w pasiastej piżamie”.

KlaudiaN

Weekend Księgarń Kameralnych 2017

21, 22 i 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki we wszystkich zgłoszonych księgarniach i antykwariatach odbędą się liczne atrakcje literackie. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

KlaudiaNGandalf w Nowej Zelandii?

Akhil Suhas to 21-letni fotograf, który spędził ostatnie 6 miesięcy, podróżując po Nowej Zelandii. Bohaterem wielu jego zdjęć jest... czarodziej Gandalf.

Aivalar„Tydzień Bibliotek” już wkrótce

Tegoroczna edycja „Tygodnia Bibliotek” – organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – odbędzie się od 8 do 15 maja. Hasłem akcji będzie „Biblioteka. Oczywiście!”.

KlaudiaN

Konkurs „Śląski Shakespeare”

Jeszcze do końca lutego można zgłosić się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego – Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich.

KlaudiaN


Nowa książka z serii „Millenium”

W sieci właśnie pojawił się tytuł, okładka i oficjalny opis nowej części uniwersum „Millenium”, zapoczątkowanej przez Stiega Larssona, a kontynuowanej przez Davida Lagercrantza. Siódmego września kupimy w księgarniach „Mężczyznę, który gonił swój cie...

Kaladin

Pierwsza ekranizacja powieści Colleen Hoover

Trwają prace nad serialem na podstawie książki Colleen Hoover, „Confess”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale pierwszy odcinek ma ujrzeć światło dzienne już wkrótce.

Aivalar

Wydarzenie literackie ostatnich lat

„Życie pasterza” to bestseller „New York Times”. W Wielkiej Brytanii i USA okazała się wydarzeniem literackim, a w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii stała się fenomenem.

KlaudiaN