Seriale

Z okazji rocznicy śmierci księżnej Diany powstał miniserial dokumentalny, zrealizowany przy współpracy stacji ABC oraz magazynu „People”.

Trwający cztery godziny dokument, którego tytułu jeszcze nie znamy, zostanie wyświetlony w sierpniu. W tym roku przypada 20. rocznica tragicznego wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Miniserial powstał właśnie z myślą o upamiętnieniu brytyjskiej księżnej. Głównym producentem produkcji jest Maura Mandt.

Diana zginęła 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu. Miała wówczas zaledwie 36 lat. Dokument przygotowany przez ABC i „People” będzie zawierał archiwalne fotografie, a także wywiady z najbliższymi księżnej Walii. Celem miniserialu jest przybliżenie postaci Diany nowemu pokoleniu oraz przekazanie jej spuścizny. Wizerunek księżnej pojawił się na okładce „People” aż 57 razy – to najwyższy wynik w historii magazynu.

„Nawet po 20 latach od jej przedwczesnej śmierci dziedzictwo księżnej Diany ma wpływ na nasz świat” – powiedział Robert Mills ze stacji ABC. „Nasz dokument ma uczcić jej pamięć i dobro, które przekazywała za życia.”

Dokładna data premiery miniserialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.