1
Gry

„Agony” to tytuł nadchodzącej gry typu survival horror, za którą odpowiada polski niezależny zespół Madmind Studio, utworzony przez Tomka Dutkiewicza. Dostępna będzie na PlayStation 4, Xboxa One i PC.

Akcja gry skupia się na udręczonej duszy, która trafiła do piekła. Może ona jednak przejąć kontrolę nad stworzeniami i słabszymi demonami, dzięki czemu ma większą szansę przetrwania w tych ekstremalnie trudnych warunkach.

Dzięki eksploracji wrogiego terenu i interakcji z innymi zagubionymi duszami nasza dusza zrozumie w końcu, że jest tylko jedna możliwa droga ucieczki z piekła. Aby to osiągnąć, będzie musiała spotkać się z mistyczną Boginią Red (ang. Red Goddess).

Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszoosobowej, co daje wrażenie bezpośredniego uczestniczenia w akcji. Główna postać nie posiada umiejętności walki, więc żeby przetrwać, często musi się przemieszczać bardzo cicho. Poza ukrywaniem, gracz musi rozwiązywać tajemnicze zagadki, dzięki czemu odblokuje kolejne alokacje. W grze umieszczono także ukryte rzeźby i obrazy, które można zbierać.

Pomimo tego, że premiera gry zaplanowana jest na czerwiec, zebrała już wiele pozytywnych ocen. Zwiastuny „Agony” na różnych kanałach w serwisie YouTube zostały wyświetlone ponad 6 milionów razy. Portal Bloody Disqusting umieścił „Agony” na pierwszym miejscu swojego rankingu. Gra została w pełni sfinansowana ze zbiórki na Kickstarterze utworzonej w listopadzie ubiegłego roku, a zakończonej już miesiąc później.

Warto także wspomnieć o tym, że członkowie zespołu Madmind Studio są bardzo doświadczeni, gdyż pracowali nad tytułami zaliczanymi do klasy AAA (wysokobudżetowych), czyli m.in:

  • „The Division”,
  • „Wiedźmin 3: Dziki Gon”,
  • „Sniper: Ghost Warrior 2”,
  • „Alien Rage”,
  • „Enemy Front”,
  • „Real Boxing 2”,
  • „Godfire: Rise of the Prometheus”.

A Wy co sądzicie o kolejnym bardzo dobrze zapowiadającym się polskim tytule? Dajcie znać w komentarzach :-)

Poniżej przedstawiamy także kilka zwiastunów:

źródło: agonygame.com / wikipedia.org

Komentarze

(1)