Książki

To nie żarty. Amerykański aktor stworzy duet z pisarzem Kurtem Andersenem i wyda satyryczną książkę o prezydencie USA.

Baldwin miał okazję przebrać się za Donalda Trumpa; w takiej charakteryzacji wystąpił w ostatnim sezonie programu „Saturday Night Live”. Ten występ tak mu się spodobał, że postanowił kontynuować tematykę „prezydencką”. Książka, która powstanie przy jego udziale, będzie nosiła tytuł „You Can’t Spell America Without Me: The Really Tremendous Inside Story of My Fantastic First Year as President Donald J. Trump”.

Kurt Andersen, współpracownik Baldwina, ma na swoim koncie takie powieści, jak „True Believer” czy „Heyday”. Ponadto był kiedyś redaktorem magazynu „Spy”, gdzie – jak na ironię – często żartował sobie z Trumpa, jeszcze w latach 80. „Nie przypuszczałem, że to dawne hobby powróci do mnie w ten sposób” – powiedział Andersen. „Myślę, że będziemy pokazywać prawdziwy obraz Trumpa. Pisanie niewielkiego tekstu, który zajmował góra 10 minut to coś zupełnie innego, niż tworzenie książki”.

Wydaniem satyrycznego tytułu zajęło się Penguin Books; książka ma ukazać się w listopadzie. Towarzyszyć jej będzie audiobook, czytany przez Aleca Baldwina, który ponownie wcieli się w Trumpa.

Źródło: theguardian.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.