Filmy

Adaptacje komiksów z superbohaterami wchodzą obecnie w nowy trend. Po box officowym sukcesie filmów „Deadpool” oraz „Logan: Wolverine” hollywoodzcy producenci zauważyli, że ekranizacje powieści graficznych, przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych odbiorców, posiadają swój target i niejednokrotnie prześcigają w dochodach produkcje z kategorią wiekową PG-13. Nowa pełnometrażowa animacja z „Wonder Woman” również naznaczona zostanie R-ką!

Oryginalna wersja „Wonder Woman” powstała w 2009 – obecnie twórcy chcą wzbogacić ją o kilka scen, podwyższając tym samym kategorią wiekową z PG-13 do R-ki. Nie będzie to pierwsza adaptacja komiksu DC przeznaczona wyłącznie dla dorosłego widza – już rok temu, w wakacje, pojawił się „Batman: Zabójczy żart” i był skierowany do pełnoletniej publiki. Mimo ograniczonej dystrybucji adaptacja komiksu Alana Moore’a zarobiła na całym świecie 4.4 mln $! Pozostaje pytanie, czy „Wonder Woman” osiągnie podobny sukces.

Inne produkcje kinowe, bazujące na komiksach, które osiągnęły pułap R to seria o „Bladzie”, „Constantine”, „V jak Vendetta” oraz „Batman v Superman: Ultimate Edition”. Wielu fanów uważa również, że animacja o „Legionie samobójców”, „Batman: Atak na Arkham”, niesłusznie otrzymała tylko PG-13.

Źródło: fdb.pl/screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane