Filmy

„Azyl” (tytuł angielski – „The Zookeeper’s wife”) to nowy film nowozelandzkiej reżyserki Niki Caro, opowiadający historię opiekunów z warszawskiego zoo, którzy podczas wojny ratują życie ludzi i zwierząt. Premiera w Polsce została zaplanowana na 24 marca 2017 roku.

Dzieje Antoniny i Jana Żabińskich w 2007 roku w książce "The Zookeeper's Wife: A War Story" opisała Diana Ackerman. To właśnie ta, przetłumaczona w 2009 roku na język polski książka, stała się podstawą do napisania scenariusza.

Historia opowiadająca o dziejach warszawskiego zoo kręcona była w Pradze. Twórcy filmu nie wybrali do zdjęć Polski, ale pewne pocieszenie może stanowić doborowa obsada aktorska: nominowana do Oskara Jessica Chastain, znany z „Avengers” i „Good bye Lenin!” Daniel Brühl oraz Joahn Heldenbergh („W kręgu miłości”).

Zdjęcia do filmu zakończono w drugiej połowie listopada. Możemy przypuszczać, że obraz znajduje się obecnie w fazie tzw. postprodukcji. Film będzie miał również swoją premierę poza granicami kraju. Tam zobaczymy go 31 marca - tydzień po polskiej premierze. 

Trailer poniżej, a my widzimy się 24 marca na sali kinowej!

Źródło: imdb.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.