Seriale

Kanadyjski serial wyprodukowany dla stacji CTV otrzymał zamówienie na drugi i trzeci sezon.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że sieć telewizyjna BBC Four nabyła prawa do emisji „Cardinal” w Wielkiej Brytanii. Produkcja przyjęła się na tyle dobrze, że zainteresowała się nią również hiszpańska stacja eOne i skandynawska C More. Co więcej, każdy z sześciu odcinków zgromadził niemal 4 miliony widzów, co sprawiło, że „Cardinal” stał się najchętniej oglądanym serialem w Kanadzie. To zdecydowało o kontynuacji. Po raz pierwszy CTV zamówiło dwa kolejne sezony jednocześnie.

„Zaledwie sześć odcinków przyciągnęło uwagę zarówno widzów, jak i krytyków” – powiedział Mike Cosentino, wiceprezes stacji. „Poprzez jednoczesne zamówienie dwóch dodatkowych cykli pokazujemy, jak bardzo ufamy naszemu pomysłowemu teamowi. Nie możemy się doczekać emisji następnych odcinków”.

Fabuła premierowego sezonu serialu została oparta na powieści Gilesa Blunta, „Czterdzieści słów rozpaczy”. Jest to pierwszy tom cyklu opowiadającego o policjancie Johnie Cardinalu. Drugi sezon będzie inspirowany trzecią książką z serii, czyli „Porą czarnych much”, zaś sezon trzeci powstanie na podstawie tomu czwartego i piątego: „Pustkowia żałoby” oraz „Crime Machine”. W rolach głównych występują Billy Campbell i Karine Vanasse.

Źródło: renewcanceltv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności

BBC Four nabyło prawa do „Cardinal”

Serial składa się z sześciu odcinków. Jego fabuła została oparta na powieści „Czterdzieści słów rozpaczy”, otwierającej serię książek, w których głównym bohaterem jest policjant John Cardinal. Autorem cyklu jest Giles Blunt. Akcja serialu koncentruje...