Seriale

Serial wyprodukowany dla The CW pojawił się na ekranach całkiem niedawno, mimo to stacja już teraz zdecydowała się na drugi sezon.

Styczniowa premiera „Riverdale” przyciągnęła blisko półtora miliona widzów. Produkcja cieszy się obecnie sporą popularnością, szczególnie wśród nastoletnich odbiorców, do których jest przede wszystkim kierowana. Wyniki oglądalności sprawiły, że „Riverdale” jest niemalże najchętniej oglądanym serialem w ofercie The CW – wyprzedza go jedynie „Supernatural”. To ostatecznie przesądziło o przyszłości drugiego sezonu.

Tytułowe „Riverdale” to niewielkie amerykańskie miasteczko, które pewnego dnia oblega wiadomość o śmierci Jasona, bogatego i popularnego nastolatka. Świadkiem była tylko jego siostra bliźniaczka, utrzymująca, że brat zmarł na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jak wkrótce przekonują się bohaterowie, sprawa Jasona jest dużo bardziej skomplikowana – i na dodatek nie wydaje się, żeby szybko miała zostać zamknięta. Znaczna część fabuły rozgrywa się w liceum w Riverdale, do którego chodził Jason.

Serial powstał na podstawie komiksów wydawanych przez Archie Comics. Jego twórcą jest Robert Aguirre-Sacasa, który wcześniej pracował również przy powstawaniu „Supergirl” czy „Glee”. W rolach głównych m.in. K. J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse i Madelaine Petsch.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.