Seriale

„Melrose” to produkcja powstająca przy współpracy dwóch stacji: Showtime i Sky Atlantic. Niedawno ogłoszono, że główną rolę zagra Benedict Cumberbatch.

„Melrose” to 5-odcinkowy serial oparty na częściowo autobiograficznych powieściach Edwarda St. Aubyna. Ich głównym bohaterem jest Patrick Melrose, który ma za sobą traumatyczne dzieciństwo, zaś w dorosłym życiu wpada w nałogi. Każdy odcinek produkcji będzie inspirowany inną powieścią Aubyna, tym samym ukazując kilka najważniejszych dni z życia Melrose’a. Akcja będzie rozgrywała się w różnych miejscach i w szerokim przedziale czasowym: zobaczymy zatem południową Francję z lat 60., Nowy Jork w latach 80. oraz Londyn na początku nowego tysiąclecia.

Benedict Cumberbatch, poza zagraniem Melrose’a, został także producentem serialu, razem Adamem Acklandem, swoim partnerem z SunnyMarch. „Cieszymy się, że możemy być częścią tej świetnej produkcji” – powiedzieli. „Od lat byliśmy wielkimi fanami tych książek”.

Twórcą „Melrose” został David Nicholls, pisarz i scenarzysta, znany przede wszystkim z „Jednego dnia”. Data premiery pozostaje na razie nieznana. „Jestem ogromnym wielbicielem powieści Edwarda St. Aubyna. Nie mogę się doczekać przeniesienia na ekran tych nieco mrocznych, ale też dowcipnych i znakomitych książek” – oznajmił Nicholls. „Benedict jest idealnym Patrickiem Melrosem”.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.