Książki

1 marca nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukaże się książka pt. „Geniusz”, której autorem jest Andrew Scott Berg, zdobywca nagrody Pulitzera.

„Geniusz” to biografia Maksa Perkinsa, postaci zupełnie nieznanej szerokiej publiczności, anonimowej, ale stojącej za sukcesami takich pisarzy, jak Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald i wielu innych wybitnych twórców. Maks Perkins był dla nich redaktorem, krytykiem i doradcą, a często także psychoanalitykiem i przyjacielem. To właśnie on pierwszy dał szansę młodemu, nieznanemu nikomu Fitzgeraldowi, u niego na biurku lądowały pierwsze strony Hemingwaya. Jednym z najważniejszych podopiecznych Perkinsa był niezwykle płodny pisarz Thomas Wolfe. O ich współpracy oraz ogromnej przyjaźni powstał film „Geniusz” z Colinem Firthem w roli redaktora oraz Judem Lawem w roli Wolfa. Premiera filmu miała miejsce 22 lipca 2016 roku.

 

„Geniusz” jest biografią napisaną w fascynujący i wciągający sposób. Barwne historyjki i anegdoty z życia wielkiego redaktora przeplatają się z opowieściami o największych pisarzach, co sprawia, że jest to piękny portret amerykańskiej literatury złotego wieku.

 

Źródło: wydawnictwo Czwarta Strona

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.