Książki

„Rebel Rising”, bo tak będzie nazywać się powieść, opowie o młodych latach rebeliantki Jyn Erso i tym samym wypełni prawie jedenastoletnią przerwę w życiorysie tej kobiety. Książka ma przedstawić m.in. wychowanie przez surowego partyzanta Sawa. Premiera już 2 maja.

Tom napisała Beth Revis i ma on kategorię young adult. Teoretycznie oznacza to, że kierowany jest do młodzieży, plus minus, osiemnastoletniej. Jednak zdarzały się przypadki, kiedy książki z tego gatunku potrafiły bardzo pozytywnie zaskoczyć, jak np. „Utracone gwiazdy”, więc absolutnie nie możemy przekreślać „Rebel Rising” tylko przez kategorię. Oto oficjalny opis książki, udostępniony przez dystrybutora:

Kiedy Jyn Erso miała pięć lat, jej matkę zamordowano, a ojca zabrano, by służył Imperium. Ale pomimo utraty rodziców, Jyn nie jest całkiem sama. Saw Gerrera, człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by oprzeć się imperialnej tyranii, zajmuje się Jyn jak własną córką i zapewnia jej nie tylko dom, ale i umiejętności oraz środki, by sama także stała się buntowniczką. Jyn staje się oddana nie tylko sprawie, ale także swemu przywódcy. Ale walka ramię w ramię z Sawem i jego ludźmi niesie ze sobą liczne niebezpieczeństwa, ale i pytanie, jak daleko Jyn jest w stanie się posunąć, jako jeden z żołnierzy Sawa. Gdy staje w obliczu niewyobrażalnej zdrady, która wywraca jej świat do góry nogami, Jyn będzie musiała zajrzeć w głąb siebie i zdecydować, w co tak naprawdę wierzy… I komu może zaufać.

Jyn Erso to główna bohaterka grudniowego hitu Disneya – „Rogue One”. Film opowiadający o grupie rebeliantów, którzy ukradli plany Gwiazdy Śmierci, został bardzo ciepło przyjęty przez fanów i obecnie znajduje się w pierwszej trzydziestce najbardziej dochodowych produkcji w historii (przez miesiąc udało mu się zarobić ponad miliard dolarów).

Źródło: własne/informacja prasowa.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Pierwszy z serii spin-offów Gwiezdnych wojen. W filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie grupa bojowników ruchu oporu jednoczy się i wyrusza na misję, aby ukraść plany Gwiazdy Śmierci i dać galaktyce nową nadzieję.