Filmy

Restart kultowego uniwersum „Power Rangers" jest ryzykowny – trzeba pogodzić oczekiwania starych fanów serii z elementami przykuwającymi uwagę widzów niezaznajomionych dotąd z marką kosmicznych wojowników. Studio Lionsgate stara się pogodzić oba środowiska, oferując im produkcję za 105 mln $!

Według wstępnych założeń film miał kosztować „zaledwie” 35 mln $. Ostatecznie jego budżet został zwiększony aż trzykrotnie – obecnie „Power Rangers” kosztują 12 mld jenów, co w przeliczeniu na amerykańską walutę daje 105 mln $. Z tak dużymi kosztami produkcji wiąże się też znaczne ryzyko. Zgodnie z hollywoodzkimi założeniami zarobek filmu liczy się od momentu, gdy kinowy dochód dwukrotnie przekroczy budżet przeznaczony na jego powstanie – oznacza to, że zysk „Power Rangers” musi przewyższyć sumę 200 mln $.

Nie wiadomo, czy produkcji uda zwrócić się wydane dolary. Wielu miłośników telewizyjnych seriali z „Power Rangers” z niecierpliwością czeka na premierę pełnometrażowej odsłony serii, która trafi na duże ekrany już 24 marca. Z drugiej strony bieżący miesiąc obfituje w głośne blockbuster, przyciągające tłumy na kinowe widownie. Od poprzedniego piątku na dużym ekranie pokazywany jest „Logan”, a swoje marcowe premiery otrzymają też komercyjne hity, takie jak aktorska „Piękna i Bestia” oraz „Kong: Wyspa Czaszki”.


Źródło: fdb.pl/movieweb.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Aktualności

Go, go, Power Rangers – film tuż za rogiem!

Power Rangers to fenomen lat 90. Oryginalny pomysł narodził się w Japonii, skąd prawa do wyprodukowania swojej serii zakupili Amerykanie. Pierwszy sezon serialu opowiadał o piątce nieprzeciętnie utalentowanych nastolatków, którzy zmieniali się w kolo...