Filmy

W 1993 roku do kin wszedł film Stevena Spielberga „Park Jurajski” – od razu wywołał globalną manię dinozaurów. Wszystkie filmy zarobiły ponad 3 miliardy dolarów (a zważywszy, że na 2018 zaplanowana jest druga część „Świata Jurajskiego”, ta liczba pewnie wzrośnie). Miło jest więc czasem napisać o jakiejś ciekawostce związanej z filmem, która wypływa na światło dzienne.

Portal screenrant.com, powołując się na facebookowe konto JurassicTime publikujące ciekawostki związane z procesem produkcyjnym tej marki, podał, że oryginalny film miał mieć w zamyśle inne zakończenie, które jednak nie doszło do skutku.

W powszechnej wersji, na zakończenie T-Rex ratuje naszych bohaterów, a oni w spokoju odlatują z wyspy helikopterem. Jednak, jak wynika z udostępnionych szkiców, w alternatywnej wersji doktor Grant i reszta mieli być ścigani przez tyranozaura, ostatkiem sił wskakując do startującego helikoptera. Bestia miała zaczepić zębami o płozy maszyny, przytrzymując ją przez chwilę. Podczas gdy pilot próbowałby odzyskać kontrolę nad maszyną, płoza miała się oderwać, a bohaterowie szczęśliwie uciec.

Alternatywne zakończenie wygląda bardzo emocjonująco, ale nie wyobrażam sobie lepszego podsumowania filmu, niż ten tryumfalny ryk T-Rexa. Zdjęcia oryginalnego scenariusza pokazane są na wspomnianym wyżej facebookowym profilu.

Źródło: screenrant.com/JurassicTime

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Park Jurajski

Naukowcy, posługując się najnowszą techniką i wykorzystując wiedzę na temat DNA, pozyskują autentyczną krew dinozaurów z insektów zatopionych przed milionami lat w bursztynie. Dzięki temu, odtwarzają wiele gatunków dinozaurów, które lokują w gigantyc...