Filmy

David Fincher i Brad Pitt spotykają się ponownie, by wspólnie pracować przy drugiej części „World War Z”.

Plotka o ich współpracy pojawiła się w zeszłym roku, nim jeszcze projekt zniknął z kalendarza produkcji Paramount Pictures. Podobno na zaangażowaniu reżysera zależy nowemu szefowi studia – Jimowi Gianopulosowi. Właśnie on wraz z Pittem mieli przekonać Finchera do zajęcia reżyserskiego stołka.

 

Choć produkcja nie dostała jeszcze oficjalnie zielonego światła, mówi się, że zdjęcia ruszą już na początku 2018 roku. Początkowo reżyserem drugiej części filmu o zombie miał być Juan Antonio Bayon. Wybrał on jednak pracę nad kontynuacją „Jurassic World”. Pierwszą wersję scenariusza stworzył Steven Knight końcem sierpnia 2015, który później trafił w ręce Dennisa Kelly’ego.

 

Mimo to nie widomo o czym miałaby opowiadać kontynuacja „World War Z”.  W pierwszej części Gerry Lane, bohater grany właśnie przez Pitta, przemierzał świat by zatrzymać pandemię mu zagrażającą. Obok niego zagrali m.in.: Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale czy Matthew Fox.

 

Jednym z sequeli nakręconych przez Finchera był jego fabularny debiut z 1993 „Obcy 3”.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „World War Z” będzie jego czwartą współpracą z Pittem. Wcześniej pracowali wspólnie nad „Siedem”, „Podziemny krąg” i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.

 

Źródło: www.comingsoon.net

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.