Seriale

Kilka dni temu pisaliśmy o trwających rozmowach w sprawie kontynuacji serialu „Taboo”. Stacje BBC i FX oficjalnie zamówiły drugi sezon.

Pogłoski o planach na kolejne odcinki trwały już od jakiegoś czasu. Jeszcze w zeszłym tygodniu jeden z twórców, Steven Knight, nie chciał się jednoznacznie wypowiedzieć na temat drugiego sezonu. Dziś oficjalnie podano, że „Taboo” doczeka się ciągu dalszego. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony serialu, nowy sezon będzie sobie liczył osiem odcinków.

„Twórcy i genialni producenci obiecują coś odważnego, czego nie będzie można przegapić. Jestem zachwycony, że BBC ponownie stanie się partnerem FX, dzięki czemu „Taboo” będzie mogło ujrzeć światło dzienne” – powiedział Piers Wenger z BBC.

„Jesteśmy wdzięczni i podekscytowani na samą myśl o tym, że możemy kontynuować naszą współpracę z obiema stacjami. Fantastyczne wieści” – dodaje Tom Hardy, odtwórca głównej roli.

Prace nad drugim sezonem „Taboo” rozpoczną się wkrótce. Pierwsze osiem odcinków zdobyło szeroką publiczność, stąd decyzja o kontynuacji, mimo że produkcja miała być pierwotnie miniserialem. Jeśli nie zajdą zmiany wśród twórców, do scenariusza ponownie zasiądą Steven Knight, Tom Hardy i Chips Hardy.

Źródło: renewcanceltv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności

Będzie drugi sezon „Taboo”?

Pierwotnie „Taboo” miało być miniserialem, jednak popularność, którą produkcja zdobyła niemal od razu po rozpoczęciu emisji, spowodowała, że pojawiły się realne plany na kolejne sezony. Zapytany przez dziennikarza z EW o powrót serialu Tom Hardy, odt...