Filmy

Warner Bros. rozbudowuje swoje uniwersum DC. Duncan Jones komentuje produkcję

W ostatnim tygodniu studio Warner Bros. ogłosiło oficjalnych scenarzystów „Green Lantern Corps”. Historię o Zielonej Latarni i jego towarzyszach przedstawią nam David S. Goyer i Justin Rhodes. Choć fabuła filmu pozostaje nieznana, reżyser Warcrafta, Duncan Jones – mimo że zajęty pracami nad „Mute”, projektem SF na zlecenie Netflixa – podzielił się z użytkownikami Twittera swoją koncepcją na realizację produkcji:

Green Lantern Corps powinien składać się z kilku bystrych zapaleńców, którzy będą musieli ruszyć głową, popracować wyobraźnią za każdym razem, gdy będą używać pierścienia. Jego ograniczeniem nie musi być poziom naładowania, tylko oryginalność pomysłów. Sposób działania Green Lanterna drażnił mnie. Masz pierścień, który może zrobić wszystko, a ty zawsze jesteś o krok od przegranej?! Poproszę o prawdziwego bohatera! Problem głupszego Green Lanterna polega na tym, że posiada moc, ale brakuje mu sprytu, by właściwie jej użyć. To frustrujące… W każdym razie, nie ja kręcę Green Lanterna. Uważam, że jest głupi :) Mam nadzieję, że ktoś udowodni mi, w jak wielkim błędzie żyję […]

Jedynym superbohaterem, o którym nakręciłbym film, byłby Dr. Manhattan… I uwierzcie – nie miałby szczęśliwego zakończenia – dodał.

Dr. Manhattan to postać z uniwersum Watchmenów, pochodząca z kultowego komiksu "Strażnicy" Alana Moore’a, którego wyreżyserowaniu w 2009 roku podjął się Zack Snyder.

Green Lantern Corps to już jedenasta produkcja zespołu DC Comics. Premiera planowana jest na lipiec 2020.

Źródło: fdb.pl/movieweb.com / dccomicsextendeduniverse.wikia.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane