Seriale Książki

Klasyczne dzieło Herberta Wellsa „Wojna światów” zostanie zekranizowane w postaci serialu. Pierwowzór literatury science fiction o najeździe kosmitów na Ziemię zinterpretowany przez oko kamery będzie dziełem (przynajmniej trzy pierwsze odcinki) Petera Harnessa.

Pierwszym podejściem ekranizacji sławnej powieści był film z roku 1953 roku George’a Pala. Następnie próbę podjął sam Steven Spielberg w roku 2005 – głośnym dziełem z Tomem Cruisem.

Sam scenarzysta (Peter Harness) zapewnia jednak, że powróci do korzeni i serial będzie miał klimat wiktoriański, tak jak oryginalna proza pióra Wellsa. Nie uświadczymy tu nowoczesnych technik walki z kosmitami, a, miejmy nadzieję, skierowaną bardziej na psychologiczne aspekty fabułę serialu. Jest to dobra wiadomość dla czytelników, którzy przede wszystkim cenili „Wojnę światów” za prawdziwość opisów ludzkich zachowań, oraz dla tych dostrzegających pewną dozę wizjonerstwa w tekstach autora.

Prawa do serii wykupiła stacja BBC. Początek prac zaplanowany jest już na początek 2018 roku.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Wojna światów

Ray Ferrier to rozwiedziony pracownik portowy i jednocześnie niezbyt idealny ojciec. Wkrótce po tym jak jego była żona i jej nowy małżonek wpadają do Ferriera, żeby podrzucić mu dzieciaki - nastoletniego Robbiego i młodszą córkę Rachel, w mieście roz...