Filmy

Była wyjątkową Pierwszą Damą, ikoną stylu, ale także matką i żoną, która straciła męża w tragiczny sposób. Film Pablo Larraína o życiu Jacqueline Kennedy trafi do polskich kin już 3 lutego.

Twórcy produkcji chcieli ukazać pełen portret Pierwszej Damy USA. Zamach na Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku, który skończył się śmiercią prezydenta, był głośnym i długo analizowanym wydarzeniem. Film nie koncentruje się jednak na osobie samego Kennedy’ego, tylko na jego żonie, która w chwili zamachu siedziała tuż obok niego. Kobieta w jednej chwili straciła męża i pełnioną funkcję. Mimo to ukrywała swoją rozpacz, pozwalając sobie na nią jedynie w samotności lub wśród najbliższych osób.

„Jackie” zadebiutował na ekranie 7 września, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Już wtedy spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności. Produkcja stopniowo zdobywa coraz więcej pochlebnych opinii, co skutkuje nagrodami i wyróżnieniami, m.in. nominacją do Złotych Globów dla najlepszej aktorki w dramacie i aż trzema nominacjami do Oscarów: za najlepszą aktorkę pierwszoplanową, oryginalną muzykę oraz kostiumy.

Jacqueline Kennedy zagrała Natalie Portman, która zdaniem wielu recenzentów pokazała szczyt swojego talentu aktorskiego, znakomicie wcielając się w rolę. Obok niej na ekranie występują także m.in. Peter Sarsgaard, Greta Gerwig czy John Hurt.

Źródło: Filmweb / natemat.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.