Filmy Seriale

Raper wraz ze studiem The Wenstein Company planuje stworzyć film i serial o morderstwie Trayvona Martina – ofiary rasizmu.

Trayvon Martin zginął w 2012 roku na skutek strzału oddanego przez George’a Zimmermana. Do zabójstwa doszło na tle rasowym, co wywołało w USA ożywioną dyskusję na temat problemu rasizmu w kraju. Jay Z postanowił opowiedzieć historię Martina, stąd pomysł na sześcioodcinkowy, dokumentalny serial oraz towarzyszący mu film fabularny.

„Straciłem całą nadzieję i wiarę w nasz wymiar sprawiedliwości, kiedy zabójca mojego syna został uniewinniony” – powiedział Tracy Martin, ojciec zamordowanego. W lipcu 2013 roku sąd nie uznał winy Zimmermana, przez co oskarżony wyszedł na wolność.

Serial i film zostaną oparte na dwóch książkach: „Suspicion Nation: The Inside Story of the Trayvon Martin Injustice and Why We Continue to Repeat It” autorstwa dziennikarki Lisy Bloom oraz „Rest in Power: The Enduring Life of Trayvon Martin”, napisanej przez rodziców ofiary. Na razie oba projekty są na etapie prac nad scenariuszami.

Źródło: theguardian.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.