Seriale

Nocą polskiego czasu stacja CBC wyemituje pierwszy odcinek swojej nowej produkcji, opartej na powieści Lucy Maud Montgomery.

8-odcinkowy serial powstał przy współpracy Netfliksa i kanadyjskiej telewizji CBC. Tytułową bohaterką „Anne”, bo taki tytuł nosi produkcja, jest 13-letnia dziewczynka, która całe swoje życie spędziła w sierocińcach i domach zastępczych. Ania przypadkowo trafia pod skrzydła Maryli i Mateusza Cuthbertów, starzejącego się rodzeństwa, pierwotnie planującego adoptować chłopca, który pomagałby im w prowadzeniu farmy. Niespodziewanie to właśnie Ania, niechciana sierota, wkrada się do serc Cuthbertów i znajduje swój dom na Zielonym Wzgórzu.

Scenariusz do serialu napisała Moira Walley-Beckett, twórczyni „Breaking Bad”. Pomagał jej Antonio Ranieri. W rolach głównych zobaczymy Amybeth McNulty, Lucasa Jade’a Zumanna, Dalilę Belę, Geraldine James oraz R.H. Thomsona.

„Ania z Zielonego Wzgórza” to najbardziej znana i wciąż popularna powieść kanadyjskiej autorki. Do tej pory powstało już kilka ekranizacji, jednak szczególnie cenioną jest seria filmów w reżyserii Kevina Sullivana, gdzie główną rolę zagrała Megan Follows. Emisja „Anne” rozpocznie się już dziś, w maju cały sezon będzie również dostępny na Netfliksie.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.