Seriale

Po sukcesie Nocnego recepcjonisty stacje AMC oraz BBC postanowiły przygotować kolejny serial na podstawie powieści Johna le Carre’a. Tym razem zekranizowana zostanie książka, która w Polsce znana jest pod tytułem "Ze śmiertelnego zimna".

Co ciekawe, tytuł ten doczekał się już jednej ekranizacji. W 1965 roku powstał film w reżyserii Martina Ritta, "Szpieg, który przyszedł z zimnej strefy", w którym główną rolę zagrał Richard Burton.

Powieść autorstwa Johna le Carre’a posiada niezwykle zawiłą fabułę i prezentuje tajniki metod szpiegowskich niezgodnych ze światem zachodu. Głównym bohaterem historii jest brytyjski szpieg, Alec Leamas, nadzorujący centralę wschodnioberlińskiego MI6. Gdy jego kolejni agenci są likwidowani przez niemiecki kontrywiad, życie głównego bohatera bardzo mocno się komplikuje. Po śmierci ostatniego agenta, londyńska centrala odwołuje Leamasa z NRD i daje mu nową misję: musi przeprowadzić akcję przeciwko numerowi jeden wschodnioniemieckiego wywiadu.

W 2006 roku książka "Ze śmiertelnego zimna" została okrzyknięta przez tygodnik Publishers Weekly najlepszą powieścią szpiegowską wszech czasów.

Źródło: fdb.pl/ComingSoon

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Nocny recepcjonista

Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.