Książki

Scenarzystka „Diabeł ubiera się u Prady” i „Crazy Ex-Girlfriend” postanowiła stworzyć uwspółcześnioną wersję powieści Charlotte Brontë... w formie komiksu.

Aline Brosh McKenna wpadła na swój pomysł podczas Comic Con w Nowym Jorku. Poznała tam wówczas Ramóna K. Péreza, rysownika, który pojawił się głównie jako autor ilustracji do „Tales of Sand” Jima Hensona. Początkowo scenarzystka chciała odświeżyć historię Jane Eyre w formie filmu, ale po zobaczeniu prac Ramóna K. Péreza zdecydowała, że chce to zrobić w ramach powieści graficznej.

„Oglądałam każdy film oparty na „Dziwnych losach Jane Eyre”, a książkę czytałam wielokrotnie. To jedna z tych powieści, do których często wracam. Chciałam więc stworzyć jej współczesną wersję” – powiedziała Aline Brosh McKenna w rozmowie z EW.

Książka pt. „Jane” ukaże się dzięki Boom!Studios i będzie zawierała ilustracje autorstwa Ramóna K. Péreza. Jej tytułowa bohaterka jest studentką sztuki, której udaje się wyrwać z małego miasteczka i przenieść do wielkiego, tętniącego życiem Nowego Jorku. Wkrótce Jane odkrywa, że zarówno miasto, jak i inni studenci są dla niej nieco zbyt przytłaczający, dlatego podejmuje się pracy w charakterze niani. Z czasem dziewczyna zaczyna się zakochiwać w swoim młodym i bogatym szefie, Rochesterze, który skrywa mroczną tajemnicę.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.