Książki

Można się już zgłaszać do tegorocznej i zarazem 11. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową.

Organizatorami są: wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka murator EXPO. Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym Warszawskim Targom Książki, które w tym roku odbędą się w dniach 18-21 maja na PGE Narodowym.

Do 10 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia. Każdy polski wydawca zajmujący się publikowaniem książek naukowych, podręczników akademickich, monografii czy tłumaczeń ma możliwość zgłosić swojego kandydata lub kandydatów. Dla wystawców Warszawskich Targów Książki udział w konkursie jest całkowicie darmowy. Wydawcy, których stoiska nie pojawią się w maju na PGE Narodowym, mogą bezpłatnie zgłosić jedną książkę, zaś każda kolejna propozycja wiąże się z kosztem 70 zł + VAT.

Pierwszy raz laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne, ufundowane przez jednego z organizatorów, spółkę murator EXPO. Nagroda główna wynosi 2000 zł. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego wybierze najlepszą publikację w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, zaś rektor Politechniki Warszawskiej wskaże najlepszy tytuł w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych – obie nagrody wynoszą po 1000 zł. Ponadto organizatorzy przyznają także wyróżnienia, w tym za opracowania edytorskie.

Ogłoszenie wyników nastąpi 19 maja, czyli w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej. Laureatów poznamy na Warszawskich Targach Książki.

Źródło: instytutksiazki.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.