Filmy

Wczoraj świat obiegła wieść, że Ben Affleck zrezygnował z reżyserii nowego filmu o Batmanie. Niespełna 24 godziny później do sieci wyciekła lista potencjalnych reżyserów tej produkcji.

Mimo że Affleck nie zasiądzie na fotelu reżyserskim, teoretycznie wciąż gra w filmie główną postać i jest jego producentem. Aktor w podanym uzasadnieniu oświadczył, że nie mógłby skupić się w pełni na wszystkich obowiązkach związanych z filmem, a nie chcąc zawieść fanów, ustąpił.

Jeśli chodzi o potencjalnych następców, największe szanse mają: Matt Reeves, reżyser filmów z uniwersum „Planety Małp”, oraz Gavin O’Connor, który współpracował już wcześniej z Affleckiem. Warner Bros. przychylnym okiem patrzy również na George’a Millera („Mad Max”) oraz Matta Rossa („Dolina Krzemowa”). Jaki jednak będzie ostateczny werdykt, tego jeszcze nie wiemy.

W nowej odsłonie Batman pojawił się już w zeszłorocznym „Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości”. Film nie przypadł do gustu fanom, nie zarobił też oczekiwanej sumy pieniędzy. Mimo to Warner Bros. chce konsekwentnie rozwijać swoje kinowe uniwersum, aby dogonić Marvela. Dlatego, zanim będzie miał swój własny film, bohater pojawi się już w jesiennej produkcji spod znaku „Ligi Sprawiedliwych”. Opróćz Bena Afflecka w film zaangażowani są: Joe Manganiello (jako główny zły Deathstroke), Jeremy Irons (jako Alfred) oraz J.K Simmons (komisarz Gordon).

Czy po takiej zawierusze „The Batman” ma szansę zagrozić Marvelowi? Dowiemy się tego najwcześniej za rok.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świa...