Filmy

Według ostatnich doniesień studio Warner Bros. jest obecnie w fazie rozmów z Melem Gibsonem w sprawie jego angażu na stanowisko reżysera „Legionu samobójców 2”. Twórca nie dostał jeszcze żadnej konkretnej oferty, ale zapoznał się już z wstępną wersją scenariusza filmu. Wieści o poszukiwaniach reżysera kontynuacji przygód superzłoczyńców z Gotham systematycznie trafiają do mediów – ostatnie wiadomości dowodziły, iż Daniel Espinosa również przeprowadza rozmowy ze studiem w sprawie nakręcenia kontynuacji zeszłorocznego blockbustera.

„The Hollywood Reporter” poinformował, że Warner Bros. nadal ma w planach realizację „Legionu samobójców 2”. Równocześnie w kinowym uniwersum DC znajdzie się produkcja skupiająca się na jednej z członkiń niesławnego „Suicide Squadu” – Harley Guinn pojawi się w „Gotham City Sirens”. Za kamerą spin-offu stanie reżyser „Legionu”, David Ayer. Jego angaż jest o tyle ciekawy, że twórca wielokrotnie oskarżał Warner Bros. o zniszczenie jego wizji artystycznej związanej z mroczną konwencją przygód superłotrów. Nie wiadomo jeszcze, który film trafi do kin jako pierwszy, choć wydaje się, że „Gotham City Sirens” są przygotowane do wejścia na plan zdjęciowy.

Informacje z sierpnia 2016 dowodziły, że David Ayer miał już gotowy scenariusz sequela przygód złoczyńców, a film miał być kręcony na wiosnę bieżącego roku. Z drugiej strony Jai Courtney, wcielający się w Kapitana Bumeranga, wyznał że nie słyszał żadnych wieści odnośnie do powstania „Legionu samobójców 2”.

Jeśli film faktycznie powstanie, angaż Mela Gibsona będzie niezbitym dowodem na hollywoodzką rezurekcję słynnego reżysera i aktora. Po głośnych skandalach twórca odkupił w 2016 swoje winy genialną „Przełęczą ocalonych”, a współtworzeniem kinowego uniwersum DC tylko podkreśli jego pozycję na globalnym rynku kinematograficznym. Czy reżyser „Pasji” i „Bravehearta” będzie odpowiedzialny za „Legion samobójców 2”? Trzeba nadstawiać ucha – kolejne wiadomości powinny uchylić rąbka tajemnicy.

Źródło: fdb.pl/movieweb.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Legion samobójców

Tajna agencja rządowa o nazwie A.R.G.U.S pod kierownictwem Amandy Waller (Viola Davis), tworzy drużynę Legion samobójców składającą się z najgroźniejszych przestępców na świecie. W skład zespołu wchodzą między innymi takie postacie jak Harley Quinn (...