Filmy

Może się wydawać dziwne, że tyle piszę o twórczości jednego autora, ale Brandon Sanderson jest niesamowitym pisarzem i każdą informację dotyczącą jego dzieł mam ochotę zaraz dalej puścić w świat. Więc właśnie to robię – „Mistborn”, pierwsza część trylogii „Ostatniego Imperium”, właśnie wzbogacił się o scenarzystę Scotta Fraziera.

Film jest jednym z elementów przenoszenia uniwersum Sandersona na srebrny ekran. Oprócz Fraziera (który ma na swoim koncie np. „xXx: Reaktywację”), w Hollywood pisze się scenariusz „Drogi królów”, kolejnej adaptacji książki tego autora. Pieczę nad projektami sprawuje Dan Mintz, znany z „Iron Mana 3” i „Transcendencji”.

„Mistborn” opowiada o świecie zniewolonym od tysiąca lat przez Ostatniego Imperatora, świecie gdzie nie kwitną kwiaty, z nieba pada popiół, a mgły przejmują nocami władzę. W takich warunkach jeden mężczyzna organizuje grupkę wybitnie uzdolnionych gentelmanów, by zrzucić z tronu imperatora i przywrócić krainie nadzieję.

Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale bądźcie pewni, że będziemy informować gdy tylko wypłyną nowe informacje.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.