Seriale

To już oficjalne. Sieć USA Network zdecydowała się anulować „Eyewitness” po jednym sezonie.

Ostatecznie stacja nie podejmie się emisji kolejnych odcinków serialu, choć twórcy mieli już plany na drugi sezon. Niestety wyniki oglądalności „Eyewitness”, podobnie jak opinie, nie były wystarczające, żeby zarząd USA Network zgodził się na kontynuację. Nie zapowiada się również, by jakakolwiek inna stacja czy platforma chciała przejąć prawa do produkcji.

Serial pierwotnie miał stać się antologią. Każdy kolejny sezon skupiałby się na odrębnej historii. Dlatego wszystkie wątki z pierwszego sezonu, będącego amerykańską adaptacją norweskiego „Naocznego świadka”, zostały rozwiązane w wyemitowanych 10 odcinkach. Fabuła skupiła się na dwóch chłopakach, Lukasie i Philipie, którzy przypadkiem stali się świadkami brutalnego zabójstwa. Sprawca niestety widział obu nastolatków, dlatego Lukas i Philip boją się, że morderca postanowi ich unieszkodliwić. W rolach głównych wystąpili: Julianne Nicholson, Tyler Young, James Paxton i Warren Christie.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku twórca „Eyewitness”, Adi Hasak twierdził, że ma konkretne plany na kontynuację serialu. Według niego drugi sezon koncentrowałby się na innej zbrodni, choć ta historia również zostałaby opowiedziana z perspektywy naocznego świadka. Pomysł z antologią nie dojdzie jednak do skutku – pierwszy sezon okazał się zarazem ostatnim.

Źródło: renewcanceltv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.