Filmy

Nick Fury jest jedną z pierwszych postaci, które weszły w skład kinowego uniwersum Marvela. Nic więc dziwnego, że fani od dawna pragną ujrzeć solowy film o jednookim dowódcy S.H.I.E.L.D. Jak się ostatnio okazało, odtwórca roli Nicka Fury'ego, Samuel L. Jackson, woli jednak zagrać w „Johnie Wicku 3” niż we własnej produkcji, osadzonej w świecie „Kapitana Ameryki” i „Iron Mana”.

Samuel L. Jackson znany jest z udziału w wielu kultowych produkcjach. Najwięcej sławy przyniosła mu rola Julesa Winnfielda w „Pulp Fiction”, a miłośnicy gwiezdnej sagi z pewnością pamiętają jego angaż w trylogii prequeli – aktor wcielił się wtedy w jednego z jedi, Mace Windu. Ponadto Jackson zagrał też w wielu znanych markach kina akcji, takich jak seria xXx, „Szklana pułapka 3”, „Shaft”, „RoboCop” czy „Kingsman: Tajne służby”. Nic więc dziwnego, że aktor chciałby wejść w skład uniwersum „Johna Wicka” – jednej z najlepszych serii bieżącej dekady.

W ostatnim odcinku Meet the Movie Press dziennikarz Simon Thompson opowiedział o rozmowie, którą przeprowadził z Jacksonem, która dotyczyła właśnie jego solowego filmu z MCU.

Faktycznie, był mniej zainteresowany tym projektem, gdy rozmawialiśmy po raz drugi. Bardziej niż w „Nicku Furym”, wolałby teraz wystąpić w „Johnie Wicku 3”, u boku Laurence'a Fishburne'a i Keanu Reevesa. Jest absolutnie zachwycony tą serią! Chciałby w niej zagrać. Chciałby w niej zagrać przez duże „Z”. Serio, wydaje mi się, że może zrobić wszystko, aby wystąpić w „Johnie Wicku 3”

 – wyznał dziennikarz. 

Co ciekawe, dwaj znani aktorzy, Jackson i Reeves, jeszcze nigdy nie spotkali się na wspólnym planie zdjęciowym. Kolejna część wyśmienitej serii filmowej kina akcji byłaby wymarzonym momentem na podzielenie się ekranem pomiędzy dwójką gwiazdorów. Z drugiej strony – emploi Jacksona idealnie współgrałoby ze światem przedstawionym w „Johnie Wicku 3”.

Samuela L. Jacksona wcielającego się w Nicka Fury'ego ujrzymy dopiero w „Avengers: Infinity War”. Ku zgorszeniu aktora – nie wystąpi on w „Czarnej Panterze”, której obsada niemal w całości składa się z czarnoskórych odtwórców ról.

Źródło: fdb.pl/movieweb.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

John Wick

John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w USA, ale dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Po jej śmierci nie dane mu będzie w spokoju przeżyć żałoby. Gdy syn rosyjskiego mafiosa odbierze mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, zemsta będzie tylko kwes...