Filmy

Ogłoszono nominacje do nagrody BAFTA, przyznawanej przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

BAFTA jest brytyjskim odpowiednikiem amerykańskich Oscarów. Gala BAFTA TV Awards odbędzie się 14 maja w Londynie.

W tym roku faworytem jest serial The Crown, który zdobył aż 5 nominacji.

Tak przedstawia się pełna lista nominowanych:

Najlepszy serial dramatyczny:

  • „The Crown”
  • „The Durrells”
  • „Wojna i pokój”
  • „Happy Valley”

Najlepszy miniserial:

  • „The Hollow Crown: The Wars of the Roses”
  • „National Treasure”
  • „The Secret”
  • „The Witness for the Prosecution”

Najlepszy serial zagraniczny:

  • „Długa noc”
  • „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”
  • „Stranger Things”
  • „Transparent”

Najlepszy serial komediowy:

  • „Camping”
  • „Fleabag”
  • „Flowers”
  • „People Just Do Nothing”

Najlepszy film dokumentalny:

  • „Behind Closed Doors”
  • „Hillsborough”
  • „How to Die: Simon’s Choice”
  • „Hypernomalisation”

Najlepszy telewizyjny film dramatyczny:

  • „Aberfan: The Green Hollow”
  • „Damilola, Our Loved Boy”
  • „Murdered by My Father”

Najlepsza opera mydlana:

  • „Casualty”
  • „Eastenders”
  • „Emmerdale”
  • „Hollyoaks”

Rozrywkowy program komediowy:

  • „Charlie Brooker’s 2016 Wipe”
  • „Cunk on Shakespeare”
  • „The Last Leg”
  • „Taskmaster”

Program rozrywkowy:

  • „Ant & Dec’s Saturday Night Takeaway”
  • „Britain’s Got Talent”
  • „Michael McIntyre’s Big Show”
  • „Strictly Come Dancing”

Najlepsze reality show:

  • „First Dates”
  • „Muslims Like Us”
  • „The Real Marigold Hotel”
  • „The Secret Life of 5 Years Olds”

Najlepszy aktor:

  • Adeel Akhtar, „Murdered By My Father”
  • Babou Ceesay, „Damilola, Our Loved Boy”
  • Benedict Cumberbatch, „The Hollow Crown: The Wars of the Roses”
  • Robbie Coltrane, „National Treasure, The Forge”

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Daniel Mays, „Line of Duty”
  • Jared Harris, „The Crown”
  • John Lithgow, „The Crown”
  • Tom Hollander, „The Night Manager”

Najlepsza aktorka:

  • Claire Foy, „The Crown”
  • Jodie Comer, „Thriteen”
  • Nikki Amuka-Bird, „NW”
  • Sarah Lancashire, „Happy Valley”

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Nicola Walker, „Last Tango in Halifax”
  • Siobhan Finneran, „Happy Valley”
  • Vanessa Kirby, „The Crown”
  • Wunmi Mosaku, „Damilola, Our Loved Boy”

Źródło: bafta.org

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.