Filmy

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” Luca Bessona z nową datą polskiej premiery. Najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA, na ekranach od 4 sierpnia. Globalna premiera drugiego zwiastuna tejże produkcji już 29 marca!

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to – szczycąca się rekordowym w historii kina budżetem – adaptacja przełomowego komiksu, który inspirował kolejne pokolenia. W obsadzie filmu wystąpią sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen. Superprodukcja łącząca humor „Strażników Galaktyki”, rozmach „Gwiezdnych wojen” i wizjonerstwo „Piątego elementu” trafi do polskich kin 4 sierpnia.

Z obszernymi fragmentami produkcji mieli okazję zapoznać się dziennikarze opiniotwórczego serwisu IGN. W swojej relacji tak oto opisali dzieło Luca Bessona:

Czegoś takiego w tym gatunku jeszcze nie widziano. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to „Strażnicy Galaktyki” na sterydach. Film stworzony w rozpoznawalnym stylu Bessona, przywodzącym na myśl „Piąty element”, jednak mający własną tożsamość i naprawdę wiele do zaoferowania. To bez wątpienia największy blockbuster lata, wyznaczający nowe standardy dla efektów specjalnych.

Bohaterowie filmu Luca Bessona – Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) – to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Źródło: informacja prasowa


 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane