Seriale

Nick Wechsler i Joni Sighvatsson jednoczą siły, by wspólnie wyprodukować kolejną adaptację historii najsłynniejszego wampira. Serial „Dracula Now” będzie o wiele bardziej drastyczny i skupiony na polityce w porównaniu do gotyckiej powieści Brama Stokera oraz jej licznych przekładów na język kina.

„Dracula Now” będzie adaptacją „Powers of Darkness” – przerobionej historii o Draculi, napisanej w 1900 roku przez Valdimara Ásmundssona, zaledwie kilka lat po opublikowania oryginału Brama Stokera. Książka została właśnie po raz pierwszy przetłumaczona na język angielski.

10-odcinkowy serial zostanie osadzony w czasach obecnych. Nowa wersja krwiopijcy będzie uwodzicielskim megalomanem, manipulatorem z Transylwanii, który dąży do podboju Europy. Sighvatsson opowiada o swoim nowym projekcie:

„Dracula Now” będzie alegorią wydarzeń na amerykańskiej, angielskiej i francuskiej arenie politycznej. Nie ma potrzeby tworzyć spin-offu do [oryginalnej] „Draculi”. Nasz serial kultywuje wizerunek tytułowego wampira, jako żądnego krwi tyrana, chcącego kontrolować ludzi we współczesnych czasach.

„Nosferatu”, „Drakula 2000”, „Dracula: Historia nieznana”, „Krew dla Draculi” – kultowy wampir doczekał się już wielu produkcji, niestety, w większości nieudanych… Czy „Dracula Now” faktycznie odświeży wizerunek krwiopijcy z Transylwanii? Data emisji serialu pozostaje nieznana.

Źródło: fdb.pl/bloody-disgusting.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.