Seriale

Niewiele ponad tydzień temu stacja Amazon wyemitowała pilot swojego nowego serialu, porównywanego do „Solaris” Stanisława Lema.

Fabuła produkcji została oparta na książce Michela Fabera, „Księga nowych dziwnych rzeczy”. Oasis to skolonizowana przez ludzi planeta. Główny bohater, pastor Peter Leigh, sprzeciwił się zamieszkaniu na Oasis, podobnie jak jego schorowana żona. Jeden z założycieli kolonii, David Morgan, proponuje Peterowi udanie sie na nową planetę w charakterze misjonarza i przeprowadzenie ewangelizacji. Pastora przekonuje obietnica sporej darowizny dla jego plebanii, dlatego zostawia żonę, żeby dostać się na Oasis. Kolonia nie okazuje się miejscem zbyt szczęśliwym. Planeta nie dysponuje zbyt dużymi zasobami wody, szaleją potężne burze piaskowe, a niektórzy mieszkańcy zaczynają zwierzać się Peterowi, że widują dziwne rzeczy.

„Oasis” pod względem fabularnym przypomina „Solaris” Stanisława Lema oraz produkcję BBC sprzed kilku lat, „Outcasts”. Pierwszy odcinek pozostawił po sobie wiele pytań bez odpowiedzi – w serialu prawdopodobnie zetrą się dwie, wrogie opozycje: wiara i nauka. Twórcą scenariusza jest Matt Charman. W rolach głównych występują Richard Madden, Jonjo O’Neill, Flora Spencer-Longhurst oraz Haley Joel Osment.

Źródło: theverge.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.