Seriale

Zegar znów zaczyna tykać. Ponownie czeka nas nerwowy wyścig z czasem w kolejnej już odsłonie przeboju telewizyjnego (nagrodzonego Emmy), jakim był serial „24 godziny”. Tym razem będzie to „24: Dziedzictwo”, gdzie stawką w śmiertelnej grze jest udaremnienie planowanego w Stanach Zjednoczonych zamachu terrorystycznego. Serial został zrealizowany w konwencji, która przyniosła rekordową popularność pierwszej części „24 godzin” – jego akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym.

6 miesięcy przed wydarzeniami przedstawionymi w „24: Dziedzictwo” elitarna jednostka amerykańskich Rangersów pod dowództwem sierżanta Erica Cartera (Corey Hawkins) zabija w Jemenie przywódcę grupy terrorystycznej, szejka Ibrahima Bin-Khalida. Niedługo potem jego zwolennicy wydają wyrok śmierci na Cartera, jego żołnierzy i członków ich rodzin. Aby uchronić grupę przed zagrożeniem, rząd włącza wszystkie osoby, które są potencjalnym celem terrorystów, do federalnego programu ochrony świadków. Nieudany zamach na Cartera udowadnia jednak, że życie żołnierzy w dalszym ciągu jest w niebezpieczeństwie. Aby udaremnić kolejne ataki, Carter prosi o pomoc Rebeccę Ingram (Miranda Otto), która była odpowiedzialna za zneutralizowanie Bin-Khalida.

Inteligentna i ambitna oficer wywiadu zrezygnowała z posady szefowej jednostki antyterrorystycznej, by wspierać swojego męża – senatora Johna Donovana (laureat Emmy i Złotego Globu Jimmy Smits) – w wyścigu o prezydencki fotel. Dzięki dziesiątkom nieprzespanych nocy i poświęceniu życia prywatnego w imię kariery zaszła bardzo daleko. Biały Dom wydaje się być w zasięgu ich ręki, ale czy Rebecca odnajdzie się w roli przyszłej Pierwszej Damy?

W obliczu dramatycznego rozwoju wydarzeń Carter i Ingram będą wspólnie rozpracowywać rozbudowaną siatkę terrorystów. W starciu ze zwolennikami Bin-Khalida, muszą rozliczyć się ze swoją przeszłością, skonfrontować się z członkami swoich rodzin i z samymi sobą, nie wiedząc do końca, komu mogą ufać.

Pomysłodawcami, producentami oraz autorami scenariusza serialu „24: Dziedzictwo” są Manny Coto i Evan Katz („24 godziny”). Producentami wykonawczymi serialu są m.in. laureaci nagród Akademii Filmowej i Emmy – Brian Grazer („Piękny umysł”) i Howard Gordon („Homeland”) oraz Robert Cochran („24 godziny”), Jon Cassar („24 godziny”) i Stephen Hopkins („24 godziny”), odpowiedzialny również za reżyserię. Funkcję producenta pełni gwiazda pierwszej serii, Kiefer Sutherland. Serial „24: Dziedzictwo” został wyprodukowany przez wytwórnię 20th Century Fox Television we współpracy z Imagine Television, Teakwood Lane, Rego Park Film oraz Television and Borderland Entertainment.

Pierwsze 2 odcinki serialu „24: Dziedzictwo” już we wtorek 7 lutego o godz. 21:00 na kanale FOX.

Źródło: informacja prasowa

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

24 Godziny: Wybawienie

Po poświęceniu wszystkiego dla swojego kraju, Jack Bauer (Kiefer Sutherland) może stracić jedyną rzecz, która mu pozostała – jego wolność. Poszukiwany przez rząd USA, pracując jako misjonarz w Afryce, Bauer zostaje wezwany do powstrzymania bezlitosne...