Książki

Ruszyła XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem zaprosiła do udziału w konkursie wszystkich poetów w przedziale wiekowym 10-21. Żeby zostać uczestnikiem, nie można być członkiem profesjonalnego związku twórczego. Tematyka utworów pozostaje dowolna – swoje zgłoszenia należy wysłać do 14 kwietnia.

Przesyłka powinna zawierać cztery zestawy trzech wierszy, po jednym zestawie dla każdego członka jury. Nie mogą to być utwory publikowane w wydawnictwach i czasopismach ani nagradzane wcześniej w konkursach. Jurorzy proszą, by wiersze zostały zapisane na komputerze i wydrukowane na kartkach A4 – każdy utwór powinien się znaleźć na osobnej kartce. Zestawy mają zostać opatrzone godłem, czyli identyfikatorem: pseudonimem, znakiem rozpoznawczym pozostawionym pod wierszem. Obok godła trzeba umieścić swoją datę urodzenia oraz wiek. Prace konkursowe należy wysłać pod adres:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem

ul. Kościelna 2

87-630 Skępe

Do zestawu wierszy trzeba też dołączyć osobną kopertę opatrzoną godłem i wiekiem. W niej autor ma umieścić swoje dane, czyli imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu, datę urodzenia, opcjonalnie także nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza. Ogłoszenie wyników wraz z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 3 czerwca – laureaci zostaną powiadomieni listownie.

Źródło: biblioteka.skepe.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.