Książki

8 marca nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukaże się książka „Hate list. Nienawiść” autorstwa Jennifer Brown.

W szkolnej stołówce wybucha strzelanina. Sprawcą jest Nick, chłopak Valerie. Dziewczyna usiłuje go powstrzymać, dzięki czemu udaje jej się uratować życie koleżance. Niestety Valerie zostaje uznana za współwinną, ponieważ to ona jest autorką „listy nienawiści”, pełnej nazwisk, według której Nick postanowił przeprowadzić egzekucję. Valerie musi się teraz zmierzyć z powrotem do szkoły – miejsca strzelaniny. Wszyscy uczniowie wiedzą, że lista była jej pomysłem. Łącznie z tymi, których nazwiska rzeczywiście się tam znalazły.

Jennifer Brown to amerykańska autorka, specjalizująca się w książkach z gatunku young adult. „Hate list” było jej debiutem powieściowym – wcześniej przez cztery lata prowadziła humorystyczną kolumnę w jednej z gazet. Jej książki zdobyły jak dotąd wiele nagród. Debiutancka „Hate list” została ogłoszona najlepszą powieścią dla młodzieży przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich, zaś magazyn recenzencki School Library Journal uznał ją za najlepszą książkę roku 2009. Polska premiera już za kilka dni.

Źródło: nk.com.pl / jenniferbrownauthor.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły

Subiektywny przegląd rynku wydawniczego – marzec

  „Anioły istnieją naprawdę” Ptolemy Tompkins, Tyler Beddoes Data premiery: 24 marca Wydawnictwo: Samsara Gatunek: ezoteryka „Córka Stalina” Rosemary Sullivan Data premiery: 1 marca Wydawnictwo: Znak Horyzont Gatunek: ...