Filmy

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od polskiej premiery filmu „Planetarium” z duetem aktorskim w postaci Natalie Portman i Lily-Rose Depp.

Fabuła, która rozgrywa się w latach 30. XX wieku, koncentruje się na dwóch siostrach, posiadających zdolność komunikowania się z duchami. Ich talenty zostają odkryte przez sławnego francuskiego producenta – bohatera luźno inspirowanego historią Bernarda Natana. Był żydowskim producentem, bardzo cenionym ze względu na wkład w rozwój francuskiej kinematografii; zginął w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Premiera filmu już 24 lutego.

Wystąpienie w „Planetarium” było dla Natalie Portman pierwszą okazją do pracy z francuskim reżyserem od czasu „Leona zawodowca” Luke’a Bessona. Dla córki Johnny’ego Deppa, Lily-Rose, zagranie postaci młodszej siostry było o tyle łatwiejsze, że aktorka ma francuskie korzenie, urodziła się zresztą w Paryżu i tam spędziła część życia.

Reżyserem filmu jest Rebecca Zlotowski. „Planetarium” to trzecia produkcja, przy której zajęła krzesło reżysera – do tej pory miała na swoim koncie „Belle épine” (2010) i „Grand Central” (2013). Scenariusz Zlotowski napisała wspólnie z Robinem Campillo, który był także twórcą francuskiego serialu „Les Revenants” (na podstawie tej produkcji powstał amerykański remake – „The Returned”). Oprócz Natalie Portman i Lily-Rose Depp na ekranie zobaczymy m.in. Emmanuela Salingera, Amirę Casar oraz Pierre’a Salvadoriego.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.