Filmy Książki

„Vita & Virginia” skoncentruje się na przyjaźni i romansie dwóch pisarek. Główne role powierzono Evie Green i Gemmie Arterton.

Virginia Woolf i Vita Sackville-West poznały się w 1922 roku. Początkowo ich znajomość opierała się głównie na współpracy zawodowej, zaś później przerodziła się w przyjaźń i wreszcie – w związek. Obie były wówczas po ślubie, ale ich małżeństwa miały charakter otwarty; mężowie wiedzieli, jaki obrót przybrała relacja obu kobiet i nie wyrażali sprzeciwu. Romans przetrwał kilka lat. Pisarki wysyłały sobie listy miłosne, a Virginia w 1927 roku napisała powieść „Orlando”, inspirowaną ich historią. Mimo że związek się rozpadł, pozostały przyjaciółkami do czasu śmierci Woolf w 1941 roku.

Film „Vita & Virginia” zostanie wyreżyserowany przez Chanyę Button. Jest ona również autorką scenariusza, który napisała razem z Eileen Atkins, twórczynią sztuki teatralnej opartej na tej samej historii. Virginię Woolf zagra Eva Green („Osobliwy dom pani Peregrine”, „Penny Dreadful”), zaś w postać Vity Sackville-West wcieli się Gemma Arterton („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Dziewczyny z St. Trinian”).

Źródło: variety.com / virginiawoolfblog.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.