Seriale Książki

Amazon przygotuje 10-odcinkową produkcję „Electric Dreams” w oparciu o twórczość amerykańskiego autora science fiction.

Każdy odcinek serialu będzie inspirowany innym opowiadaniem Philipa K. Dicka. Scenariusz powstanie przy udziale cenionych nazwisk, m.in. Jacka Thorne’a, współtwórcy „Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka”, Davida Farra, scenarzysty „Nocnego recepcjonisty” czy Travisa Beachama, który pracował chociażby przy filmie „Pacific Rim”. Producentami projektu zostali Ronald D. Moore („Outlander”), Michael Dinner („Justified: Bez przebaczenia”) oraz gwiazda serialu „Breaking Bad”, Bryan Cranston.

To nie pierwszy raz, kiedy Amazon pracuje nad produkcją na podstawie prozy Dicka. To również ta stacja zajmuje się emisją „Człowieka z Wysokiego Zamku”, będącego luźną adaptacją jednej z powieści pisarza. Warto pamiętać, że twórczość Dicka zainspirowała nawet Ridleya Scotta w filmie „Łowca androidów”.

Na razie nie jest znana oficjalna data premiery „Electric Dreams”. Dla Bryana Cranstona serial jest kolejną szansą do wykazania się w roli producenta, choć planuje on także zagrać przynajmniej w jednym odcinku.

Źródło: geekexchange.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.