Filmy

Steven Spielberg w swoim filmie wojennym – „Szeregowcu Ryanie” – pokazał wojnę z niezwykle brutalnej strony. Tą samą drogą poszedł Mel Gibson, który w ubiegłym roku powrócił ze swoją „Przełęczą ocalonych”. Również ta produkcja wyróżniała się bezpośredniością i sposobem, w jaki reżyser zaprezentował wojenne realia. W 2017 roku do kin wejdzie kolejny film, który aż prosił się o kategorię wiekową R.

Mowa o nowym dziele twórcy trylogii „Mroczny Rycerz” – „Dunkierka”. Niestety, film Christophera Nolana został sklasyfikowany jako produkcja z kategorią wiekową P-13. Tak więc możemy zapomnieć o tym, iż tamtejsze wydarzenia zostaną sportretowane w podobny sposób do tych, które oglądaliśmy chociażby w „Przełęczy ocalonych”. Nie powinniśmy spodziewać się latających kończyn, flaków i wylewającej się hektolitrami krwi z ciał walczących tam żołnierzy.

Głównym tematem filmu będzie tak zwana operacja „Dynamo”, czyli akcja mająca na celu ewakuowanie Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz alianckich sojuszników z Francji, gdzie zostali oni odcięci przez Niemców. W obsadzie znaleźli się Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh oraz Harry Styles. Premiera 19 lipca.

Źródło: fdb.pl/Collider

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Dunkierka

Tym razem Christopher Nolan zagłębi się w historię II wojny światowej. Film na podstawie własnego oryginalnego scenariusza, to historia brytyjskich i alianckich żołnierzy, którzy są otoczeni przez siły wroga. Uwięzieni na plaży, mając za plecami morz...

Przełęcz Ocalonych

Schyłek II wojny światowej. Podczas krwawej bitwy o Okinawę amerykański sanitariusz odmawia noszenia broni i zabijania z powodów moralnych.

Szeregowiec Ryan

Czerwiec 1944 roku, właśnie ruszył tzw. drugi front w Europie. Lądujący na plaży Omaha w Normandii oddział rangersów kapitana Millera zostaje zdziesiątkowany. Z ocalałych żołnierzy Miller wybiera kilku do niebezpiecznej misji. Otrzymuje rozkaz przeni...