Filmy

Już 3 marca w kinach sieci Multikino premiera filmu „Bodo”, opowiadającego historię najpopularniejszego aktora polskiego kina przedwojennego!

Michał Kwieciński po raz drugi podjął się niełatwej sztuki, jaką jest reżyseria biografii Eugeniusza Bodo, tym razem tworząc pełnometrażową produkcję. Podzielone zdania na temat serialu emitowanego od 2016 roku podsycają tylko atmosferę tworzącą się wokół premiery. Nie wiadomo, czy film dorówna krótkim formom, czy może je przewyższy.

Dzieło przedstawia żywot ikony i najsławniejszego aktora polskiego kina przedwojennego – Bohdana Eugène Junoda. Urodzony 28 grudnia 1899 w Genewie, z pochodzenia Szwajcar, o korzeniach sięgających francuskiej arystokracji, jednakże przyjął polskie obywatelstwo po swojej matce – Annie Dorocie Dylewskiej. Oprócz aktorstwa podejmował się innych twórczych prac powiązanych z filmem oraz teatrem. Zapisywał się na kartach historii jako reżyser, scenarzysta, a nawet tancerz czy piosenkarz. Momentalnie jego kariera nabrała międzynarodowego rozgłosu. Zmarł 7 października 1943 roku.

Prezentujemy plakat filmu „Bodo”:

Sam film opowiada o roku 1916, który okazał się być znaczącym dla dalszych losów młodego Bohdana. Nie chcąc spełniać ambicji swoich rodziców, tylko swoje własne, ucieka z domu, by rozpocząć karierę sceniczną. Okazuję się, że to najbardziej trafna decyzja w życiu nastoletniego Eugeniusza. Jego kariera toczyła się dynamicznie, poprzez promowanie swojego talentu – nie tylko przed krajowymi kamerami czy na deskach polskich teatralnych scen, ale również przez rozsyłanie wieści o sobie – daleko w świat. Wynikiem tego była propozycja gry w Hollywood, gdzie miał się przeprowadzić wraz ze swą ukochaną. Jednakże wybuch najbrutalniejszej wojny świata zniszczył piękne plany.

Produkcja przez wielu oczekiwana, prawdopodobnie sięgnie do obsady znanej już z serialu. Film od 3 marca można oglądać między innymi w kinach sieci Multikino.

Źródło: informacja prasowa

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.