Filmy

„Ziemię niczyją” z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem według Harolda Pintera będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu National Theatre Live w Multikinie.

Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-Men”, „Hobbit”) i Patrick Stewart („Star Trek”, „X-Men”) tym razem spotkali się na scenie teatralnej. Wystąpili w klasycznej komedii Harolda Pintera (twórcy m.in. „Kochanicy Francuza”), czyli reprezentanta teatru absurdu. Legendarni brytyjscy aktorzy wcielają się w rolę dwóch pisarzy – Spoonera i Hirsta. Postaci spotykają się w jednym z londyńskich pubów. Obaj przekroczyli już sześćdziesiątkę. Pierwszy z nich, Spooner, to poeta należacy do zespołu nowego pisma, ma żonę, dwie córki i domek z ogródkiem; drugi jest uznanym, zamożnym pisarzem posiadającym sekretarza, doradcę finansowego i lokaja. Uzależniony od alkoholu i ludzi Hirst podlega wpływom otaczających go osób. Po pewnym czasie panowie przenoszą się z pubu do rezydencji Hirsta. Coraz bardziej upojeni alkoholem, coraz bardziej szczerzy i otwarci opowiadają sobie niewiarygodne historie. Sytuację kompikuje pojawienie się dwóch młodych ludzi (w tych rolach Owen Teale i Damien Molony), którzy wprowadzą niepokój w kameralny wieczór dwóch artystów.

Trwający około 150 minut spektakl reżyseruje Sean Mathias („Piętno”). Sztuka przeznaczona jest dla widzów powyżej 12. roku życia. W 2017 spektakl otrzymał Evening Standard Theatre Award jako najlepsze wznowienie sezonu.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.