Filmy

Aktor znany z filmów takich jak „Iron Man”, „The Avengers” czy „Sherlock Holmes” niedługo zagra w najnowszej ekranizacji książki Hugh Loftinga.

Universal Pictures wykupiło prawa do realizacji filmu „The Voyage of Doctor Dolittle”. Przygody doktora, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami, mają zostać wyreżyserowane przez Stephena Gaghana („Trafiic", „Syriana"). Jego scenariusz opierać się ma na poprzedniej wersji, jaką stworzył Tom Shepherd. To ten sam materiał, którego w 1967 użyto w niezbyt udanej muzycznej komedii o tym uzdolnionym mężczyźnie, a później w wersji z Eddiem Murphym z 1998 roku.

Film ma opowiadać o wyprawie Dolittle’a do odległych krain i przygodach, jakie tam przeżyje. Towarzyszyć mu będzie asystent Tomek Stubbins, który snuje opowieść o tej podróży. Wraz ze swymi zwierzętami bohaterowie wyruszają na wyspę Czepiaków, by odnaleźć zaginionego podróżnika zwanego Długą Strzałą. To właśnie tam przygoda rozpoczyna się na dobre – uwalniają Długą Strzałę, uczą Indian pożytecznych rzeczy czy rozmawiają ze ślimakiem morskim. W efekcie tej rozmowy ruszają na wyprawę na dno oceanu.

Najbliższe produkcje, w jakich obejrzeć będzie można Downeya, to rola Tonego Starka/Iron Mana w Marvelovskich „Spider Man: Homecoming” oraz „Avengers: Infinity War". Gdy aktor zakończy pracę nad filmem o superbohaterach, ruszą zdjęcia do produkcji o Doktorze Dolittle.  

Źródło: www.comingsoon.net

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.