Filmy

Od dwóch dni trwa zamieszanie związane z premierą najnowszego filmu Disneya w Rosji. Część parlamentarzystów Dumy chciała zakazać emisji z uwagi na to, iż jedna z pobocznych postaci ma być homoseksualna. Dzisiaj podjęto ostateczną decyzję w tej sprawie.

Jak podała stacja BBC, część parlamentarzystów, powołując się na ustawę o zakazie propagandy homoseksualnej, złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury w sprawie całkowitego zakazu emisji filmu w rosyjskich kinach. Wniosek nie znalazł pełnego poparcia w Ministerstwie – zamiast całkowitego zakazu film dostał kategorię wiekową „dla dorosłych”. Innymi słowy, bajkę Disneya przyrównano do m.in. „Logana” czy „Obcego”.

Powodem całego zamieszania jest postać Le Fou, który jest pierwszym bohaterem w filmie Disneya, którego przedstawia się jako zdeklarowanego homoseksualistę.

Tymczasem skandal w ogóle nie zagroził premierze filmu w USA, gdzie bilety na seanse rozchodzącą się w błyskawicznym tempie. Szacuje się, że film z Emmą Watson może być pierwszą produkcją w tym roku, która przekroczy magiczny pułap 100 milionów dolarów w momencie otwarcia.

Źródło: informacje prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Piękna i Bestia

Belle gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie.